Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék internetet beköttetn...

Szeretnék internetet beköttetni. A DIGI Basenet jó választás? Sávszélesség 40/20 Mbps Garantált sávszélesség 6/3 Mbps E-mail fiók 2 x 30 Mbyte Webtárhely 30 Mbyte Előfizetési díj 3700 Ft

Figyelt kérdés
Ilyen sávszélességgel 4mb/s tölthetek le torrenten és 2mb/s fel?
2013. máj. 25. 19:50
 1/10 A kérdező kommentje:

3700 Ft


BaseNET csomag


BaseNET csomagunkat azoknak az internetezőknek ajánljuk, akik napi 3-4 órát is eltöltenek a számítógép előtt, videókat, képeket tekintenek meg, közösségi oldalakon aktívak. Ezzel a sebességgel már akadozás mentesen használhatunk MSN-t, Skype-ot vagy akár pár zeneszám letöltésére is alkalmas. (Egy átlagos tartalmú oldal megközelítőleg 5 másodperc alatt betöltődik)



Ez egy kicsit hülyeség nem?Ilyen nettel?

2013. máj. 25. 19:51
 2/10 anonim ***** válasza:

6Mbit/s= 6*1024/8=768 Kbyte/s Letöltési sebesség

3Mbit/s= 3*1024/8=384 Kbyte/s Feltöltési sebesség

2013. máj. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sose kötettnék olyan netet ami használ aggregációt. Hiába van papiron 40/20 ,ha 6/3-al fog menni és nem szólhatsz semmit.
2013. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Lajos54 ***** válasza:
A 40/20 lehetséges sávszélhez az a 6/3 garantált igencsak gyengusz. Ráadásul az a 30 Megás e-mail fiók... kapsz 5 rendesebb e-mailt, aztán már meg is telt. Nekem 50 Megás fiókom volt, nem győztem állandóan törölgetni, mert folyton kaptam az automatikus figyelmeztetést, hogy 80% a telítettség. Még a freemail tárhelye is 10 Giga...
2013. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most akkor a sima sávszélességet vagy a garantált sávszélességet kell nézni?
2013. máj. 26. 17:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Rokonomnak 15Mb/s netje van és 1,5Mb/s töltök le torrenten.Akkor ez hogy van?40Mb/s nettel nem érem el a 4Mb/s letöltősebességet?
2013. máj. 26. 17:40
 7/10 A kérdező kommentje:
Ti valamit nagyon félrehalucináltok.A garantált az az hogyha szar a net akkor is még tudok ennyivel tölteni.Irják többen is hogy 4-5Mb/s töltenek le.
2013. máj. 26. 18:02
 8/10 Lajos54 ***** válasza:

Van a lehetséges maximum, amit szerencsés esetben legfeljebb elérhet a kapcsolat. Ezzel reklámozzák a szolgáltatók az adott netkapcsolatot.

A garantált pedig az, amit (elméletileg) még a legrosszabb körülmények között is biztosít a szolgáltató. Ezt persze általában apró betűkkel írják, míg a maximumot jó vastagon.

A baj csak azoknál a szolgáltatóknál van, ahol szinte mindig csak a garantált, vagy esetleg egy kicsit több van meg.

Például nálam is így volt régebben: állandó jelleggel a garantált közelében volt a sebesség, az ígért maximumot meg sem közelítette. Ezzel szemben jelenlegi szolgáltatómnál egy-két eset kivételével szinte állandóan a maximumon ketyeg.

Ezért kell megnézni, melyik szolgáltatót választod, és persze mennyiért.

2013. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Második válaszadó vagyok, azok a garantált sebességek. Csak akkor reklamálhatsz, ha azalatt az érték alatt van.

Ha a 40 lenne a garantált akkor töltenél 5 megával.

"Rokonomnak 15Mb/s netje van és 1,5Mb/s töltök le torrenten.Akkor ez hogy van?40Mb/s nettel nem érem el a 4Mb/s letöltősebességet?"

Nekem van 20Mbps netem, garantált 10. Legjobb esetbe is csak 11 körüli értéket mérek. (szar környék, csak pár szolgáltató van). Torrenttel max 1,2 megával töltök. 15 Mb/s net sebessége 1920 KB/s.

Szolgáltatótól is függ mennyi a különbség a névleges és garantált között, és végül általába mennyi a sebessége.


[link]

Itt meg tudod nézni milyen szolgáltatók érhetőek el nálad, milyen áron.

2013. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.T-home netem lett.30mb/s.Wifin töltök 2mb-val kábelen 3mb-3,5mb-val.
2013. máj. 30. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!