Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy aki külföld...

Miért van az, hogy aki külföldön él magyar és beszélek vele online (chat) az nem ír ékezetet? A laptopja magyar kiosztású, ezért nem értem.

Figyelt kérdés
ha külföldön facebookozunk vagy citromail.hu használjuk szerintem akkor is engednie kellene az ékezet írást.

2013. jún. 1. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megszokta, hogy nem hasznalja az ekezeteket :)
2013. jún. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerinted feltettem volna a kérdést, ha ez így lenne? Nem nem rég ment ki és Két hete, és azóta így ír, előtte is beszéltem vele volt osztálytárs, és akkor rendesen írta az ékezeteket.
2013. jún. 2. 00:04
 3/12 levis56 ***** válasza:
Talán más a billentyűzet nyelve.
2013. jún. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

miert nem kerdezed meg tole?

en azert nem szoktam ekezetet irni mert lusta vagyok

2013. jún. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-mas, hogy lehet a billentyűzete nyelve más, ha magyar kiosztású a laptopja?
2013. jún. 2. 00:44
 6/12 A kérdező kommentje:

4-es,

Jó ötlet. De nem csak nála láttam, ilyet sokan így írnak valamiért, például itt gyakori kérdéseken is nagyon sokan nem írják az ékezetet.

2013. jún. 2. 00:46
 7/12 Gugu Gabor ***** válasza:

A billentyűzet kiosztását (nyelvét) a bill fizikai kiosztástól függetlenül tuddod állítani oprendszerben.

Vagyis attól hogy egy magayar kiosztású billentyűzet van előtted éppen használhatod angolként vagy kínaiként is, ez oprendszer beállítás nem függ fizikailag a billentyűzettől.

2013. jún. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Gábor.

shift +alt....

hagyjuk nem ezen ragadjunk már le.

2013. jún. 2. 01:04
 9/12 A kérdező kommentje:

JAH ÉS HA ÁTVÁLTJA akkor igz fog irni mert megv'ltoyik a nzelvi be'll\t'sa a billenztz-yetnek.

Engem az érdekel van különösebb oka hogy egyesek így írnak.

olyan mint a lusta négyeske :)

2013. jún. 2. 01:07
 10/12 levis56 ***** válasza:
Regisztráltam már olyan oldalakra ahol nem fogad el ékezetet,nem tudom hol él a haverod de ha ott ékezet nélkül kell kommunikálni akkor nagyon hamar hozzászokik az ember,talán fel sem tünik neki,hogy magyarra kéne váltani.
2013. jún. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!