Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha csinálok egy rajzfilmet és...

Ha csinálok egy rajzfilmet és a háttereket a Google térkép utcanézetéből print screen-nel szerzem és esetleg YouTube-ra felteszem, az úgy legális?

Figyelt kérdés
Csak, mert halványan mindenhol ott van a Google szó. Bár időnként a híradó is használ Google térképet, és a G betű mindíg belóg.
2013. jún. 3. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon rafinált kérdés :) A YT nagyon szigorú jogi kérdésekben, de nem a saját üzletpolitikája miatt, hanem a kiadók, forgalmazók nyomására. Viszont itt általuk létrehozott tartalmat használnál, amit ők ingyen adnak neked . Én megcsinálnám a rajzfilmet, aztán létrehoznék egy másik YT profilt, oda feltenném teszt jelleggel és ha nem jön jogi figyelmeztetés, akkor ok. De ne a saját csatornádon próbáld ki, mert ha ez nekik nagy cucc, fél évre is lekorlátozhatják a videóid hosszát, vagy akár még a feltöltési lehetőségedet is.
2013. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én az instant view et használom, és ennél, jobb felül a lefele mutató nyilra klikkelve azonnal megkapod a kívánt fotót. [link]

Nos, ezen képek sokaságából, én is készítetten egy kis filmet. Nem rajzfilm, hanem afféle diavetítés szerű.

Kb 100 képet használtam, amelyeket "szélesvásznúsítottam", és így lekerült róla a felirat.

Kb 2 hónapja van fenn a YouTube-on, eddíg még nem jeleztek semmit.

2013. jún. 4. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár először a penguinplayer.mlap.hu-t céloztam meg. De majd szólnak ha valami baj van...
2013. jún. 4. 14:59
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha egy BKV-s buszt is beleteszek a térképről?
2013. jún. 4. 15:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és nekem az az instant wiew néhol torz képet ad
2013. jún. 4. 15:14
 6/8 A kérdező kommentje:
És ugye legálisan (nem a google szabályzatai alapján, hanem külföldi törvények szerint) a BigBen-t, a Stone henge-t meg ilyesmi nevezetességeket bele lehet tenni?
2013. jún. 4. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem be lehet.
2013. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor azt fogom csinálni, amit az első válaszadó mondott, hogy csinálok ennek egy külön YouTube fiókot. Max kitörlik.
2013. jún. 4. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!