Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok belépni a...

Miért nem tudok belépni a router menüjébe?

Figyelt kérdés

Tudom, sok kérdés volt mást a router konfugrálásával kapcsolatban, de nem találtam meg a megoldást az én problémámra.


Vettem egy wifi-s TL-WR740-es TP-Link routert, és egy ugyancsak TP-Linkest szeretnék lecserélni, mivel az nem volt wifi-s.

De nem vagyok képes belemenni az új router menüjébe, mindig azt írja ki a böngészőm, hogy nem található/érhető el/ a "192.168.1.1 oldal"


- próbáltam később dálután/reggel (bár szerintem nincs jelentősége)

- a korábbi router felhasználóneve/jelszava nincs mentve a gépre (szerepel is a kivételek közt)

- TCP/IP protokoll automatikusra van állítva

- reseteltem már egy csomószor (habár vadi új a router)

- 3 különböző böngészővel is próbáltam belépni

- 2 különböző gépről is próbáltam elérni.

- nincs fenn NOD a gépemen


Odáig sem jutok el, hogy felhasználónevet és jelszavat kérjen, egyből kidobja hogy nem elérhető az oldal.


Van valakinek valami ötlete mi lehet a baj?


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2013. jún. 5. 13:25
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a TL-WR740N újabb hardver verzióinak 192.168.0.1 -re változtatták az alapértelmezett IP címét, illetve elérhető a tplinklogin.net címen is.
2013. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen 192.168.0.1 és admin,admin
2013. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
192.168.0.1
2013. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Parancssorba: ipconfig /all és az alapértelmezett átjáró címét beírod a böngészőbe (#1, már leírta mit fogsz ott látni)
2013. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!!


A vicc az egészben, hogy VAN!!! magyar nyelvű telepítési útmutató a routerhez. Ha tényleg ez lesz a baj, márpedig 4-en is megerősítettétek, nagyon megszivattak vele :)


Azért ha lehet később (pár óra) is nézzetek ide, hátha mégsem lesz jó még valami. xD (mindenre képes vagyok én meg a gépem)

2013. jún. 5. 13:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ez volt a hiba :)
2013. jún. 5. 15:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Hali.Nem akartam külön kérdést írni , de nekem az admin admin nem jó.
2018. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 P.O.C. ***** válasza:
Ha gyári bontatlan, akkor annak kell lennie minden TP-Link router esetében. Ha viszont volt az eszköznek előző gazdája is, az talán megváltoztatta. Ez esetben reset -eld.
2018. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!