Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nektek is önkényesen dönti el...

Nektek is önkényesen dönti el a gmail, hogy mi a spam és mi nem?

Figyelt kérdés

Értem, hogy kockázatelemzéssel dolgozik.


De az, hogy nem olyan nyelven kapok levelet ami az én országom (IP cím szerin) nyelve és nem is angol, attól még milyen alapon spammolja?

Vagy mert rövid és a tartalma alapján van egy kis hasonlóság bizonyos spamlevelekkel.


Vagy mert a feladó neve nem magyar, nem angol és az email címében is így van. (És nem is .com meg .hu végződés.)


Nektek is csinál ilyeneket?


Mert nagyon gáz. És még ő hirdeti, hogy a legjobb email szolgáltató.



2013. jún. 7. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Amit sokan bejelölnek spamnak azt előbb utóbb oda rakja. És hidd el,hogy jó szolgáltató. Ha valamit oda rak és mégse az akkor klikkelj rá,hogy nem spam és legközelebb nem rakja oda.
2013. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

1. A spam-ot mindig át kell nézni, mert tévedés bármelyik szolgáltatónál lehetséges.


2. Azt senki nem várhatja el, hogy a szolgáltató tudja, hogy NEKED milyen nyelvü email a spam és melyik nem.


3. Ha egy feladót a spam-ba tesz, akkor egyszerüen beállítod, hogy EZT ezentúl ne tekintse annak.

2013. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a feladó email címének e-mail címének domain cime lehet hogy nincs regisztrálva
2013. jún. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

A kérdezőnek jogos a felvetése.


Oké, hogy mindig át kell nézni a spam mappát. Ez rendben is van akkor, hogy ha az ember tudja, hogy most valami jön, de nem látja a beérkezettben.


Viszont nem hiszem, hogy a felhasználóknak 1%-a is rendszeresen átnézi a spam mappát.


A gmail tényleg nagyon öntörvényű és úgy csinálja ahogy ő akarja.


Személy szerint úgy gondolom, hogy inkább egy-egy spam néha kerüljön a beérkezettbe, amit két kattintással, egy pillanat alatt törlök, mert az nem gond.

Viszont ha fontos levél megy a spamba, az a gond.


És ezeket én is saját tapasztalatból írom.

2013. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3

A feladó email címének domain címe nincs regisztrálva? Nem értem. Akkor hogy lehet ott postafiókot nyitni és használni?

Valami félreértés van.

2013. jún. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Ja, önkényesen dönti el és 100 ből kb. 98-szor nem téved. Nekem. A maradék kettő miatt nézem én is meg a spam mappát.

Ja, és ahogy elnéztem, a kérdés nagyon GMail ellenes, szóval irány a FreeMail/CitroMail és élvezd a szuper spamszűrőjét!

G.

2013. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ahogy elnézed? Akkor próbáld meg értelmezni a kérdést.


Nem gmail ellenes, csak leírtam egy valós problémát, ami igaz. Ha tagadjuk, ha nem, akkor is igaz.


Ki mondta, hogy a citromailt vagy a freemailt éltetem?


És ha valaki rosszat szól a gmailra (aminek a jó funkciók mellett hibája is van), akkor mindjárt húzzon a citromailt használni?


Te érted magad?

Vagy a gmail fizetett szószólója vagy?

Esetleg tulajdoni hányaddal rendelkezel?

2013. jún. 7. 22:56
 8/10 A kérdező kommentje:
A 4. válaszolónak igaza van.
2013. jún. 7. 22:56
 9/10 anonim ***** válasza:

#5

Keress rá pl. a PHP mail függvényére! Ezzel kb. bármelyik honlap tetszőleges e-mailt küldhet, amiben tetszőleges feladót ad meg, akár olyat is, ami/aki nem létezik. Gondolom van olyan honlap is, ahol bármelyik látogató bármilyen címmel küldhet e-mailt.

2013. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2 féle spam-ot különböztetünk meg:


1.a jogtalan,illegális,például trrent oldalak e-mailjei

2.azok az e-mailek amiket sokan spam-nak jelölnek,például a reklámok.

2013. jún. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!