Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miylen hálózati eszközökre...

Miylen hálózati eszközökre van szükségem?

Figyelt kérdés
A szituáció, adott a kertünkben a wifi-jel. Ez éppen a ház faláig elér. Nézegettem Wifijel erősítőket de az ára nem tetszett, szóval 4 gép van itthon, 2000-ért tudok venni usb antennát, de ez egy gépre jó. Esetleg 2 hálókártyával kivihetem a routerba az én gépemből a netet, a többinek de ez lassú lenne szerintem meg mindig mennie kellene a gépnek. Namost egy Wifi-s Router képes csatlakozni a kerti Wifi-s jelre? Lényegében egy olcsó megoldás érdekelne, hogy a kerti wifit hogy rakhatom rá 4 gépre, hogy stabil legyen, egyik gépnek se kelljen mennie? Hálókábel van, odáig érdekel csak, hogy a jel belemennyen egy routerba.

2013. jún. 7. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem akkor te más wifijét akarod használni de az csak a kertedben fogható és router segítségével vinnéd be a házba hogy szét szord a jelet a 4 gépre.

Nos ez nem így működik a router egy wifis router nem fog jelet csak lead. Viszont olyan lehetőség van ha rádugod a modemre akkor a router wifin és vezetéken keresztül szórja szét a jelet a többi gép közt.

Más megoldás nincs, vagy előfizetsz egy internet csomagra, vagy veszel mind a 4 gépre USB- antennát és azt egy hosszabbító kábellel olyan mini koax ha jól tudom az antennát felrakod a kertbe és onnan a hosszú kábellel pedig beviszed a 4 gépbe külön külön a cuccot. Maximum ennyit tehetsz de ha a kertben fogható wifi jel csak 2 gépre tudja egyszerre biztosítani a netet mert amennyire tudom ott is akadhat olyan hogy egyszerre mennyi gép tud rácsatlakozni akkor cumi van. Lehet hogy ez az utolsó mondat hülyeségnek hangzik mert ebbe nem vagyok biztos de hallottam hogy ott is így megy.

2013. jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Namost egy Wifi-s Router képes csatlakozni a kerti Wifi-s jelre?"


Általában tud, de akkor ő maga wifit sugározni nem tud. Ez kiküszöbölhető még egy router beiktatásával, vagy pedig kábelen kell maradni.

2013. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem érdekel, ha a routerem nem szórja a wifit, az a lényeg, hogy a wifi jel meglegyen a routerbe ahonnan már csak a 4 kábelt kell kivinni :) Szóval miylen router képes wifit fogadni és küldeni 4 portra?
2013. jún. 7. 22:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézz be a routered beállításaiba és kézikönyvébe. Nekem a régebbi Edimax routerem tudott ilyet, a mostani TP Link nem tud.
2013. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!