Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi baja az internetnek? Miért...

Mi baja az internetnek? Miért nem tudok felcsatlakozni a szélessávú internetre?

Figyelt kérdés

Beírom a szerződésben szereplő felhasználónevet és jelszót:

Kapcsolódás a következőn keresztül: WAN miniport (PPPOE)

Aztán...

Hiba:678: A távoli számítógép nem válaszolt. További segítségért ....


Régen jó volt az internetünk, aztán később új internetcsomagba mentünk át, hogy nagyobb teljesítményű legyen: kijöttek, kicserélték a modemet meg kábeleket, azóta nem igazán jó.

Az internet régen úgy volt, hogy a modemből ment egy SMC wifi routerbe, onnan a gépembe, és ugyan így felhasználónév, jelszó és elfogadta. Most, amikor kicserélték a kábeleket, ennek az SMC wifi routerébe dugták az új hálózati kábelt amit hoztak, a WAN miniportba, de a gépemen egyszerűen semmi internet kapcsolat. Ha pedig ezt a kábelt nem ebbe az smc wifibe dugom, hanem egyből a gépembe, akkor van internet, bár az sem a legjobb, nem értem miért. Internetsebességet megadja, de nagyon rosszul tölti be az oldalakat, előfordul, hogy legalább hatszor kell frissíteni egy adott oldalt, hogy mindent behozzon. A régi internettel ilyen nem fordult elő. Továbbá a fent említett felhasz. és jelszó nem jó így.


Régen nem csinált ilyet, mostani internet még böngészés közben is ilyen SSL hibákat szokott kidobni, ha ráfrissítek tovább tudok menni, de sokszor kell, hogy teljesen behozza az adott oldalt. Mi lehet?


A legnagyobb probléma, hogy laikus vagyok ebben a témában és nem igazán értek hozzá. Érdemes kihívni őket vagy én vagyok a béna?


2013. jún. 12. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
A routerbe kell belépned, és ott kel beadnod az új felhasználónevet és jelszót. valahol a setup pagen lesz, a routert pedig elvileg itt éred el: [link]
2013. jún. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

" Érdemes kihívni őket vagy én vagyok a béna? "

-a szolgáltatód részéről nincs hiba,őket ne hívd,nem is értenék a gondodat,

-neked egy ügyes ismerős kéne ,aki 10 perc alatt bepötyögné a jó adatokat,és minden menne rendesen,

(bár az az SMC router,az elég gáz)

2013. jún. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rendben, nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.


Egy valamit továbbra sem értek (nem mintha a többit igen, majd ismerős segít), független ettől az smc wifitől. Ha a modem és csak a gépem közt csinálok kapcsolatot, nem használva az smc wifit, miért áll fent továbbra is a probléma? Internet úgy van, hisz most is így használom, de miért ilyen kavalkád? Ezen mit tudnának állítani? Nem értem.


Mondom, csak ez a legnagyobb probléma, hogy iszonyú nehezen hozza be az oldalakat. Állandóan frissíteni kell, hogy lássam a teljes tartalmat. Olyan mintha tizedmásodperce megszakadna az internet, és emiatt nem tölt be mindent. És így, hogy csak a modem-gép van, így ez a felhasz. név és jelszó nem is használható?


Ne haragudjatok a kérdéseimért, nem bosszantani szeretnélek titeket, csak megérteni.

2013. jún. 13. 07:17
 4/10 anonim ***** válasza:

nálad szerintem igazából , böngésző probléma van,

melyiket és hányast nyüstölöd ?

2013. jún. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hisz amint új lett az internet, azóta kezdődött az egész probléma, előtte is ezt a böngészőt használtam.

Google Chrome, Verzió: 27.0.1453.110 m


Sajnos firefox alatt is ugyan ez a probléma. Ha már böngészőnél tartunk, akkor kérdezek, ha nem baj.


Itt a chrome beállításoknál a hálózati részen, a proxybeállítások módosításában az Ádám(default) van, ez pedig régen a szélessávú kapcsolat volt (ahol a felhasználónév + jelszó kell) és ez a kapcsolat most is benne van a hálózati kapcsolatok közt, de nem tudom használni, mert mint írtam a kérdésben, azt a hibát adja be. Nem tudok felcsatlakozni rá. Nem tudom számít-e valamit vagy ha böngésző probléma mit kellene állítani rajta. :(

2013. jún. 13. 12:52
 6/10 A kérdező kommentje:

Az egyik említett SSL hiba, amit az új internet óta dobál fel böngészés közben. :-(


SSL kapcsolódási hiba

Nem lehet biztonságos kapcsolatot létesíteni a szerverrel. Lehet, hogy a szerverrel van probléma, de az is lehet, hogy olyan ügyfélhitelesítési tanúsítványt kér, amellyel nem rendelkezik.

Hiba: 107 (net::ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR): SSL-protokoll hiba.

2013. jún. 13. 12:55
 7/10 anonim ***** válasza:
a számítógéped órája a pontos időt mutatja ?
2013. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, az előbb meg is néztem a "pontosido.hu-n".

Talán 10 másodpercet késik

2013. jún. 13. 13:20
 9/10 anonim ***** válasza:

már csak 1 kérdésem maradt,

hol laksz ,Pécstől milyen messze ?

2013. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Pest megye / Csepel-Sziget.

Látom akkor így magamtól nem sok remény van rá, hogy jó legyen :-(

2013. jún. 13. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!