Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom maximálisna biztosí...

Hogy tudom maximálisna biztosítani feltörés ellen a FB profilom?

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
biztonságos jelszó....kis betű nagy betű karakter szám..és biztonságosan netezel...
2013. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erős, hosszú jelszó kisbetűvel, nagybetűvel, számmal, speciális karakterekkel. Ne használj semmi olyat ami hozzád köthető. (pl.: születési dátum, lakhely, név)

Legtöbb esetben nem feltörik, hanem megszerzik a jelszót, ezért a gépet is kell védeni tűzfallal, vírusirtóval. Programot mindig hivatalos, megbízható oldalról tölts le.

2013. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A jelszó: min. 10 karakter legyen, amiben kis- és nagybetűk, számok, és írásjelek vegyesen vannak, ami nem utal rád (nem a neved/beceneved/kutyád neve/mélcímed stb.). Lehetőleg értelmetlen legyen. Ne mondd el másnak, és ne legyen más számára hozzáférhető!


A gépeden min. ne legyen keylogger program, de más trójai sem!


Ne jelentkezz be adathalász oldalra! pl. ilyenre:

[link]

2013. jún. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tapasztalatból mondom, első, hogy nőjj fel az internetezéshez. első legdurvább dolog, hogy ész nélkül mindenhova megadják sokan. tesztként csináltunk egy oldalt, adatbázissal összekötve, 2 hét alatt 20 ember ment bele...második a biztonságos jelszó, ahogy azt előttem leírták. harmadik amit sokan szidnak..meg kell adni a telefonszámod, és arra kérni ellenőrző sms-t. ennél biztosabban nem tudod megoldani, de a facebook is figyel rá. ha valaki próbálkozik, és nem akarja elárulni a saját ip-jét, proxy-t használ, akkor be sem engedi, hanem addig felfüggeszti a profilt, ameddig te a saját gépeden be nem jelentkezel. szóval ha sms-es ellenőrzés be van nyomva, akkor az ilyen amatőr emberek nem fognak tudni belépni. azt persze nem kell elmondanom, hogy teljes védelem nincs.
2013. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez az SMS-ben ellenőrző kód jó dolog lenne, ha nem fordulna elő olyan, hogy fél napig nem tudok belépni mert nem küldi el. Aztán megkapom 20x egyszerre a kódot. Bár ez még a bevezetéskor volt, azóta nem próbáltam.

Ami lemaradt: más gépen ne jelentkezz be.

#2 voltam

2013. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat,megy a zöld kéz mindenkinek! :)
2013. jún. 18. 13:42
 7/7 anonim ***** válasza:
igen, hát ez elsősorban szerintem a csodás hazai szolgáltatók sara. de igazából csak 1x kell 1 gépen megkapnod, utánna ha el van mentve az eszköz, többször nem kell sms. nekem mostanában nincs vele bajom, de tényleg volt már olyan, hogy suliba be akartam lépni nap közepén, és már mikor sétáltam haza, akkor jött 2 sms a kódokkal...:D
2013. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!