Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A wifi beállításoknál automati...

A wifi beállításoknál automatikusra állítsam be csatornaválasztást vagy válasszak egy konkrét csatornát? Gyakran szétkapcsol a wifi (a telefonon nem érhető el ilyenkor a hálózat), mit kell még beállítanom, hogy folyamatos legyen?

Figyelt kérdés

2013. jún. 22. 00:40
 1/10 P.O.C. ***** válasza:
100%
Mi a router pontos típusa?
2013. jún. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
wifis modem van
2013. jún. 23. 00:02
 3/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

Hát ebből aztán tényleg sokat megtudtam a típusáról...

Olyan mint ha csak azt mondanám biztosítómnak: piros autóm van 4 ajtós. :D

2013. jún. 23. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocsi :)

ZTE modem,

ZXDSL 931

2013. jún. 23. 21:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
automatikuson hagyd, mert ha egy csatornán már túl sok wifi jel megy mástól akkor előfordulhat megszakadás és ha ez történik akkor átáll másik csatornára
2013. júl. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Automatikusra tettem, de két nap múlva így is megszakadt :(
2013. júl. 22. 22:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg nem a gyenge wireless jel miatt szakad meg? Vagy abszolút elmegy a wifi?
2013. júl. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem olyan gyenge a jel, szerinem nem az a baj. Ha megszakad, akkor 1-2 órára vagy sokszor még többre elmegy, utána visszajön megint. De ha átteszem egy másik csatornára a beállításoknál, akkor bejön rögtön, marad néhány napig rendesen, aztán megint elmegy.

Lehet, hogy vennem kéne egy routert, mert a wifis modem nem elég jó?

2013. júl. 31. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Melyik szolgáltató adta a modemet? De mindegy is, bármelyik is adta, rohadt gyenge a jelük :) Szerintem vegyél egy normális routert, de nem D-link, nem Belkin, meg nem ilyen nevenincs mocskok. Minimum egy Linksys WRT54S (amire nem árt ráhackelni a tomato firmwaret, mert azzal az adás jelerősségét meg lehet háromszorozni plusz antenna beiktatása nélkül), és kösd be acces pointként.

Csatornaválasztásnál amúgy én a manuálisat ajánlom és olyan csatornát, ahol nincs senki más. Az automatikus beállításokban sosem lehet bízni.

2013. okt. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként a T-Home adta a modemet
2013. okt. 15. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!