Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különbség a Bridge...

Mi a különbség a Bridge (híd), HUB, ethernet Switch (kapcsoló), és router (útvonalválasztó) között?

Figyelt kérdés
Szeretném ha valaki, aki ért is hozzá, magyarul megfogalmazná nekem az alapvetőbb különbségeket a fent felsorolt hálózati eszközök között. Úgy, hogy azt könnyen megértsem, és csak a leglényegesebb feladatok érdekelnének. Köszönöm.

2013. jún. 23. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


:)


Ezek közül a HUB és switch közel hasonló feladatot látnak el, de a switch okosabb eszköz (na meg egy hálózati szinttel feljebb dolgozik) így gyorsabb is tud lenni.

A hub egy bejövő csomagot minden kimenetre elküld, a switch csak arra amerre a címzett is van.


A router a különböző IP tartományok közötti továbbításban játszik szerepet, de ezt a wikis cikk most jobban leírja.

2013. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

útvonalválasztó - kompozit jelkapcsoló áramkör(digitális) leginkább multiplexerhez tudnám hasonlítani.


bridge - a jel osztása, teljesítméynvesztés mellett, tehát passzív módon, leginkább árnyékolt burkolatban elhelyeznek több csatoló pontot, amire értelemszerűen egy bemeneti egységet és több kimeneti egységet lehet kapcsolni.


HUB, switch - aktív bridge , elosztók, itt nincs teljesítményvesztés, sőt. növelés van.

router pedig kompozit automata adatcímző és válogató ami még a jelet aktívan is osztja... leginkább így tudnám összefoglalni érthetően, tömören.

2013. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hub: portjukon vett keretet bit-ről bitre átmásolják a másik portjukra, mintegy meghosszabbítva ezzel az elektromos jellemzők miatt rövidre korlátozott szegmenst.


Brigde: Ezek csupán az egyik szegmensből a másikba irányuló kereteket engedik át, szétválasztvaezzel a szegmensek forgaimát. Így jelenősen csökken az ütközések száma és nő a rendelkezésre álló sávszélesség. Ezzel azonban a keretek ütközésének problémáját mindössze áttettük a kábelről a hídba, ott ugyanis ütköz(het)nek a keretek.


Switch: A switch-nek szinte mindig van egy vagy több nagysebességü portja is (FDDI, Fast Ethernet) melyen át egy nem Ethernet gerinchálózatra kapcsolható. Igy az egyes munkacsoportok egymáson belül a switch-en

keresztül kommunikálnak, a külvilággal pedig egy nagysebességű gerinchálózaton át. Ezen a módon akkor sem ütközhetnek a keretek, ha több, egy switch-en lévő állomás kíván a gerinchálózaton át forgalmazni, mert a nagysebességű gerinc több Ethernet port forgaimát képes egyszerre továbbítani. Magyarul csak akkor áll elő ütközés, ha egyszerre többen kívánnak ugyanarra a portra adni, ekkor a switch az egyik keretet puffereli, és a másik után adja le a portra.


Röviden:


Jelismétlők (repeater), jelelosztók (HUB), feladatuk a jelregenárálás, bitek továbbítása az egyik hálózatból a másikba.

A híd (bridge) két hálózat adatkapcsolati szintű összekapcsolását is végezheti. Egy Ethernet és egy vezérjeles sínű hálózat között a híd teremti meg a kapcsolatot. Lényegében egymásba átalakítja az eltérő

keretformátumokat. Lényegében egy kommunikációs számítógép.

Útválasztókat (router) akkor kell alkalmazni, ha az összekötendő hálózatok különböző hálózati, de azonos szállítási réteggel rendelkeznek. Pl. Ethernet és X.25-ös hálózat között útválasztó alakítja az Ethernet kereteket X.25-ös keretekké.

Átjárókat (gateway) akkor használnak, ha olyan hálózathoz

csatlakoznak, amely felépítése nem követi az aSI modellt.

2015. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!