Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mire megy ki a facebook-on ez...

Mire megy ki a facebook-on ez a taktika?

Figyelt kérdés

Olyanok jelölnek be a saját falumból, akiket még sosem láttam, vagy csak egyszer, de akkor sem beszélgettünk. Mellesleg eszükbe sem jutna soha, hogy engem bejelöljenek ismerősnek, és én sem őket.


Akik bejelöltek már túl vannak vagy majdnem túl vannak az 1000 ismerősön.


A közös ismerősöket tekintve gyanítom azt, hogy egy személy mondja nekik, (aki szintén az én ismerősöm, hogy jelöljön be engem).


A másik lehetőség pedig az, hogy akit kinyomtam az ismerőseim közül, az mondta nekik, hogy jelöljön be (mivel ő köztük van az ismerőseik között). Tehát kémkedési célból.


De ez nekem gyanús ez a "taktika". Nem utasítom vissza, mert gondolom nem valami álnevű hackerek.



2013. jún. 24. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy te kicsit paranoiás?
2013. jún. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak azért, mert napjában többször is bejelölnek, akiket ismerek, de még nem is beszéltünk, holott engem soha senki nem szokott bejelölni. Nem vagyok az a népszerű fajta.
2013. jún. 24. 23:04
 3/7 A kérdező kommentje:
Különben sincs semmi értelme, ha nem ismerem, akkor úgysem beszélünk egymással.
2013. jún. 24. 23:09
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

1. Akinek több mint 1000 ismerőse van, az fűt-fát bejelöl, azt is akit csak 2 sarokról látott az utcán, vagy csak egy iskolai intézménybe jártak, és még nem is látta soha az életben.


2. A Facebook-nak van egy lehetséges ismerősök funkciója, ami elsőként pont a közös ismerősök alapján listáz.


3. Kémkedés: nevetséges. De ha tényleg ettől parázol, akkor csinálj egy listát a gyanús embereknek és a megosztásaidat, profil infóidat rejtsd el a lista elől. (Meg van ez a Korlátozott ismerősök lista, az is erre van, de én nem használtam még.)


4. Hackerek: még nevetségesebb. Jó is, hogy nem gondolod, hogy azok.


5. Ha nem ismered, nem kell visszajelölnöd. Opcionálisan írhatsz levelet, hogy "bocs, de nem ismerlek".


6. A fő kérdésre válaszolva: szerintem egész egyszerűen növelni akarják az ismerősszámukat az összes lehetséges emberrel, akit a Facebook az orruk alá dörgöl.

2013. jún. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

bizonyos személyek gyűjtik az ismerősöket hogy utána feltudjanak vele vágni hogy neki már ennyi ismerőse van

:D

2013. jún. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyeneket visszajelölöm, de beteszem a Korlátozott listába. Így ugyanannyit fog látni, mint eddig, de a lelke megnyugszik legalább.

Azért mert te nem emlékszel rá, lehet, hogy ő ismer téged.

Azt meg végképp nem értem, hogy lehet valakit törölni az ismerősök közül, ha egyszer az ismerőse valaki valakinek, az már nem változik meg soha az életben. Az olyat, akire megorrolsz, tedd a Korlátozottba.

2013. jún. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Te vagy az?

[link]

2013. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!