Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy netes játékban (amibe...

Egy netes játékban (amibe regisztrálni kell), a fiókról ki tudják nyomozni az ip-t? Ha igen akkor hogy?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Kik?
2013. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Megmondó Ember ***** válasza:

Játék készítői/adminjai: igen

Külső felhasználók: Ha jól van programozva akkor nem valószínű


Hogyan? Hát belenéznek az admin felületre a logokba és ott lesz benne. :)

példa: $_SERVER['REMOTE_ADDR']

2013. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted,azt hogy ha jól van programozva?
2013. jún. 28. 17:41
 4/7 Megmondó Ember ***** válasza:

Mondjuk több éves tapasztalattal rendelkező programozók csinálták a játékot akik jártasak a webes biztonság területén is, nem pedig valami "sufni munka". :)

Mindent összevetve én nem tartom valószínűnek, hogy külső felhasználók hozzájuthatnának az IP címedhez, de a játék kezelői nagy eséllyel igen.

2013. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És mondjuk egy ügyvéd?Amúgy köszi a segítséget.
2013. jún. 28. 17:55
 6/7 Megmondó Ember ***** válasza:

Nem értem... ügyvéd? Mit követtél el te?

Általában (legalábbis azoknál a netes játékoknál amiket ismerek) a Felhasználási Feltételekben és az Adatvédelmi Irányelvekben (amiket nem olvasnak el az emberek) benne van, hogy a játék szolgáltatója a játék során tudomására jutott adatokat (név, cím, ip cím, stb.) nem adja ki harmadik félnek, kivétel képez(het) olyan eset például prémium szolgáltatás meg nem fizetésekor adósságbehajtó cégnek, törvény megszegése esetén az eljáró hatóságnak (mivel ez utóbbira elvileg több országban törvény is van) kiadják a megfelelő adatokat, de azokat tovább ők sem adhatnák elvileg. De mint mondtam mindez elvileg érvényes.

2013. jún. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok.
2013. jún. 28. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!