Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez nem bűncselekmény?

Ez nem bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a nagy CDN/cloud szolgáltatók, amiknek majdnem mindegyik országban van szerverparkjuk és ha én itt töltök fel egy képet a rendszerükre akkor azt ők feltöltik mindegyik szerverparkban a gépekre. Ezzel valami brutál nagy pazarlást csinálnak villany és infrastruktúra tekintetében is, azzal a szlogennel hogy bárhol a világon ugyanolyan gyorsan érd el a dokumentumokat.

Konkrét példa a Facebook így tárolja az oda feltöltött képeket az Akamai rendszerén.


Mi ez ha nem a környezet elleni maximális bűncselekmény? Biztos jó ez, ha közben tönkretesszük vele a Földet?


2013. jún. 30. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Mit érdekli ez azokat, amíg dől a lé?!
2013. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
68%
Sajnos így van, ahogy az első is írja :( a környezetvédelem nem az első szempont az ilyen cégeknél...
2013. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Az nem bűncselekmény, hogy te feleslegesen pazaroltad a fosszilis energiahordozókból kinyert áramot arra, hogy ezt a kérdést feltedd?

Szoktál utazni? Mivel? Autóval? Van valakinek a családodban autója? Az nem bűncselekmény? Egyrészt az előállítása rengeteg erőforrásba került, másrészt meg mennyivel jobban károsítja a környezetet, ha azzal jársz, mint ha vonattal, busszal, vagy biciklivel járnál!

Vettetek számítógépet mostanában? Minek? Miért nem volt j óa régi? Tudod, hogy ezzel mennyivel megkárosítottad bolygónkat?

Soroljam még? Most akkor börtönözzünk be titeket is?

Értem én, és egyet is értek vele, hogy nem jó, ha feleslegesen fogyasztjuk a drága energiát, de amit felhoztál példának, közel sem olyan drámai nagy "bűn", mint amilyennek beállítod.

2013. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Ez a "szlogen" indokolja a techológiát ami az általad vázolt módon működik. Bűncselekményről értelmetlen beszélni, ennyi erővel bűncselekmény, ha nem húzod ki a töltőt a konnektorból, vagy folyó vízben mosogatsz. A Földet sokféle képpen lehet kársoítani, de egy szakadt Ikarus egy nap alatt ennél sokkal több kárt okoz. Szerintem először máshol keresgélj, ha a Földet akarod megóvni.
2013. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: én csak azt nem értem miért nem elég az ha a reduncancia miatt a Föld két különböző helyén tárolják az adatokat, miért kell azt mindegyik szerverparkban? Az Akamainak szinte mindegyik országban van szerverparkja, a nagy országokban több is. Most nekem van egy képem, azt mi a tökömnek kell mondjuk 500 helyen tárolni ha elég lenne azt két helyen is?
2013. jún. 30. 22:47
 6/15 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ők fizetik a villanyszámlát, ergo ők döntik el mire használják azt fel.

Ez most olyan mint ha boltba vennél egy kiflit, de pék vagy az eladó megszabná neked, hogy ezt majd csak holnap eheted meg.


Ha már itt tartunk. Azt a több millió kormány szintű maffiózót nem kéne elítélni akik kimeríthetetlen környezetkímélő erőforrásokat hallgatnak el vagy teszik olyan drágává hogy ne érje meg?

2013. jún. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 P.O.C. ***** válasza:
100%

Utolsó: én csak azt nem értem miért nem elég az ha a reduncancia miatt a Föld két különböző helyén tárolják az adatokat, miért kell azt mindegyik szerverparkban?


Akkor szerinted a RAID tömbök is csak pocséklás ugye? Mert elférne ugyan az az adat egyetlen vinyón is nem?


De valamilyen érthetetlen okból ők mégis úgy gondolják, hogy minden pénzt megér neked az adataid biztossága. Pótolhatatlan családi képek, videók, meg hogy egy több száz oldalas szakdogát ne kelljen újragépelni. Ki hinné...

2013. jún. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Értem én a problémádat, és részben egyet is értek vele.

De a járműves példát felhozva: miért kell, hogy szinte már minden házban legyen gépjármű? Miért nem elég csak minden utcába egy? Vagy településenként egy? Vagy mondjuk megyénként egy vonat, aztán közlekedjen azzal mindenki?

Nekik az az érdekük, hogy minél nagyobb hasznot termeljenek, azt pedig úgy tudják elérni - durván általánosítva - ha minél jobban kiszolgálják a felhasználók igényeit. Tárolhatnának mindent egyetlen szerveren, de akkor valószínűleg lassabb lenne a rendszer, mint anno népszerűségének kezdetén az iwiw. Emlékszel arra? Amikor percekig töltődött egyetlen kép? Azért van ennyi brutál sok szerverük, hogy ez ne fprduljon elő. Hogy ne csak az USA meg Nagy-Britannia lakói, de mondjuk például a piaci szempontból nem is annyira jelentős Magyarországról is mindent nagyobb várakozás nélkül érj el. Hogy ha valaki mondjuk Hajdúszoboszlón megnyit egy képet, annak az adatfolyamnak ne kelljen mittudomén Pápua-Új-Guineából idáig vánszorognia.

Mellesleg abba szerintem nincs nagy belelátásod, hogy mit hány példányban, hol tárolnak le.


De egyébként ahogy már írták, vannak nagyobb környezetkárosító tényezők is a világon. Lásd mondjuk a közlekedést. Szóval mivel is szoktatok közlekedni? Hány gépkocsi van a családotok tulajdonában?

2013. jún. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Láthatóan fogalmad sincs a technológiai okokról. Most hadd ne soroljam fel, hogy mi mindenre használható a redundáns adat tárolás, de abba azért belegondolhatsz, hogy a világ egyik legforgalmasabb weboldala vajon hány kérést kap ugyanarra a tartalomra egy adott pillanatban, és az vajon kiszolgálható-e egyetlen szerverrel, vagy esetleng szükség van terhelés elosztásra mielőtt lehal a rendszer? DE azt ugye te sem gondolod, hogy egy kőkemény profitorientált vállalat egyetlen centet is költene vasra meg áramra ha megspórolhatná?
2013. jún. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
ez így van...egyrészt te, azaz a felhasználó tépnéd a hajad, ha az egyik kép 2 óra alatt jönne be, mert azon az egy szerveren annyi lenne a kérés, másrészt ha ez az egy szerver, amin a te cuccaid vannak, elszáll, akkor kapsz egy e-mail-t, hogy bocs, meghibásodás miatt az összes adatod elszállt. lehet akármilyen környezettudatos az ember, azért emiatt a 2 tök egyszerű dolog miatt igazán fájna a fejünk. természetesen vannak alternatív energiaforrások, na de drágább...és ez teljesen logikus, hogy a profit a lényeg, ezért minél kevesebből törekednek kihozni.
2013. júl. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!