Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen programot vagy valamit...

Tomika1097 kérdése:

Milyen programot vagy valamit töltsek le ahhoz hogy a haverokkal neten tudjunk beszélni 4en 5en?

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 10:58
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
Yahoo Messenger.lényegében ugyanaz,mint a Skpe,vagy az MSN,és lehet beszélni akárhányan egyszerre.van olyan,hogy CONFERENCIA,és akkor ott ;).
2013. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Gondolom azóta választottatok már, de tessék itt van kisebb összehasonlítás:


Skype - ha egy emberrel szeretnél beszélgetni, és mindkettőtöknek jó a mikrofonja, akkor ez a tökéletes megoldás, mint egy telefon.


Ha már többen vagytok, de mindenkinek jó minőségű a

mikrofonja, még mindig elviselhető lehet, de ajánlott egy mikrofon-némítás gombot beállítani (valahol a beállítások, gyorsgomboknál van, megtalálható, logikus helyen. egy billentyű lesz, ha megnyomod nem hallanak, még egyszer megnyomod, hallanak), hogy ne legyen eszméletlenül idegesítő, hha valaki elkezd porszívózni/telefonálni/macskázni/gyereksírni mögötted.


LEGNAGYOBB ELŐNY: nem kell hozzá szerver (a többihez kell), csak simán felhívjátok egymást.


-----


TeamSpeak3 - ha többen vagytok, akkor nekem ez az első számú kedvencem, nagyon jól működik push-to-talk módban, azaz csak addig hallanak, amíg nyomod az adott gombot.


Játékfüggő h hova érdemes állítani, de engedi pl egér oldalsó gombjára is, vagy bármire. voice-detection-activation módja is, szóval nem megy folyamatosan, csak ha hall valami hangot, szóval ha mocorogsz a széken, arra nem kapcsol be, csak ha beszélsz. Zajos mikrofonnal akkor is push-to-talk!!! Ha voice-detectionön van, akkor lehet állítani mik némítő és aktiváló gombot, itt máshogy megy mint skypeon, ha az egyiket megnyomod nem hallanak, ha a másikat megnyomod, megint hallanak. Annyiból jobb megoldás, mint a skype-é, hogy biztosan tudod h éppen be van-e kapcsolva, mert ha "feleslegesen" megnyomod újra, nem gond.


Hátránya a TS3-nak, hogy kell hozzá szerver. Csinálhattok valamelyikőtök gépére is, de laggolni fog az esetek 90%ában, inkább menjetek fel egy ingyenesre, lehet googleval találni. Régen mi a sysonline.hu-t használtuk (default port, nincs jelszó, csinálhatsz szobát), nem tudom, még működik-e.


LEGNAGYOBB ELŐNYE: lehet egyesével állítani az emberek hangerejét, szóval ha valaki rohadt halk, a másik meg kiüvölti a dobhártyád, akkor beállíthatod h kb egyforma legyen. (Csak jobb-klikk a nevére)


-----


Ventrillo - A TS2-nek még vetélytársa volt, a TS3 kb mindenben megelőzte, h azóta van-e új verziója, nem tudom, inkább azok használják, akik régről megszokták. Kevesebbet tud(ott egy éve) mint a TS3.


-----


Mumble - Főleg amcsik között népszerű, én európai játéknál még nem találkoztam vele, egyszer próbáltam, nem volt végül is rossz, de nem tudom. Funkcionalitása kb mint a TS3-nak, nekem úgy tűnt, h kb ugyanaz csak más a felhasználóbázisa.


-----


Facebook, Gtalk, mindenmás voice chatje, játék beépített voice chatje: nem jók. Arra jók, h 2-3 szót mondj néha, de borzalmas a minőségük ezekhez képest.

2013. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 fata.morgana válasza:
MSN már egészen biztos hogy megszűnt, a SKYPE-t ajánlja helyette a microsoft.
2013. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
40%
Iwowe egyértelműen veri az msn-t a skypot és a többi ilyen kommunikációs hálózati kliens illetve programot. Egyszerre 30 an is beszélhettek hd minőségben...
2013. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!