Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » SOS! Digi internet (LAN)...

SOS! Digi internet (LAN) mgosztása (wifi)? Sürgős!

Figyelt kérdés

Holnap fogják bekötni hozzánk a Digi kábelnet(LAN) Top netet (80/25mbps). Az lenne a kérdésem, hogy milyen routert vegyek hozzá és modemet(nem adnak hozzá)? A ház 80nm és szeretném ha az egész házban fogható lenne a wifi jel. Vagy kell-e e hozzá modem vagy nem ( nem nagyon értek az ilyen internethez,routerhez:S ). Most t-mobilos mobilnetünk van ahhoz volt egy kis kütyü ami routerként használt.Vagy hogy osszam meg az internetet? 1 telefon és egy notebook lenne rajta+ egy asztali szgép.

Köszi a válaszokat!!

A notebookon win8-van az asztalin pedig xp (ha számít)

[link]



2013. júl. 21. 12:30
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:

Modem nem kell csak router, simán bedugod a router WAN portjába a kábelt és csatlakozol vele PPPoE -n keresztül.

Mindenképp teljes N -es router kell (300 Mbps) Ha már most ekkora csomaggal kezdesz, nem árt előre gondolkodni és gigabites routert venni.

Nem tudom mennyit szánnál rá, részemről egy TP-Link TL-WDR3600 -ra szavazok.

2013. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A DIGI-nek amúgy kétfajta hálózata van.

A lakótelepeken, panelházakban FTTB (Fiber to the Building) hálózatokat szoktak kiépíteni. Ennél a hálózatnál nincs szükséged semmiféle modemre. A lakásba egy sima UTP kábel jön be sima RJ45 csatlakozóval a végén. Közvetlenül bedughatod a hálózati kártyádba / routeredbe.

Kertesházas övezetben FTTH (Fiber to the Home) hálózatokat szoktak kiépíteni. Ennél a hálózatnál az üvegszál bejön a lakásodba, kapsz egy saját ONT-t (Optical Network Terminal-t, optikai modemet, ha úgy tetszik), és arra kötheted rá a hálózati kártyádat / routeredet.

2013. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat! szóval akkor kell egy router és ennyi az egész ugye? kertesházról van szó.majd ha holnap bekötötték írok hogy sikerült-e vagy nem.
2013. júl. 21. 13:00
 4/11 A kérdező kommentje:
és olyan 10-15 e Ft-ot szánnék rá
2013. júl. 21. 13:02
 5/11 A kérdező kommentje:
és ennél nagyobb csomagot nem szeretnék, szerintem ez bőven elég online játékokra,torrentezésre stb.
2013. júl. 21. 13:06
 6/11 P.O.C. ***** válasza:
Akkor egy TP-Link TL-WR1042ND vagy TL-WR1043ND, de ezek alá ne menj. Bár normálisabb boltokba, szerintem a TL-WDR3600 is beleférne.
2013. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Media Markt-ba szeretném venni :)
2013. júl. 21. 14:17
 8/11 P.O.C. ***** válasza:

Hát, akkor ott fel kell kötnöd a gatyót meg a vastagabbik bukszádat. :D

Ott csak akkor van egy számítástechnikai termék normális árban, ha épp akciós. Egyébként pofátlanul drága minden, akár +20% -ra is számíthatsz egy átlag számtech bolttal szemben. Ismerem őket, hisz ott voltam gyakorlaton, mikor a műszaki eladói végzettségemet szereztem.

2013. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:S Pólus-ba megyek (ha tudod hol van) és ott van számtech bolt. akkor nézzem meg ott először?
2013. júl. 21. 14:34
 10/11 P.O.C. ***** válasza:
Az ország keleti határán lakok így aligha. De előbb mindenképp érdemes ott megnézni vagy árlistát kérni és összehasonlítani a Media Markt -al. Valószínűleg olcsóbb lesz.
2013. júl. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!