Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehet 100/100-as internet...

Hogy lehet 100/100-as internetem :D?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán ez rendelhető-e. Ugye a hostingoknak meg a szerver szolgáltatók is ilyen sávszélességet használnak, de ez hogy építhető ki?

2013. júl. 24. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni a környéken a szolgáltatókat, hogy mennyi a max, amit kaphatsz, mint lakossági előfizető.
2013. júl. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán ez rendelhető-e."

Ez attól függ, hol laksz. Ugyanis ahhoz hogy egy szolgáltató ilyen netet tudjon adni, környékeden ki kell lenni építve a megfelelő infrastruktúrának.


Ha nincs meg, akkor a két szép szemedért nem fogja kiépíteni a szolgáltató, csak ha befektetsz - több százezer vagy (tiz-, száz-) millió forintot.


Ha megvan, arra számíts, hogy ha ilyen adatátviteli sebesség-értékeket (valószínűsítem Mbps-ban) szeretnél GARANTÁLTAN megkapni, az nagyon drága mulatság lesz - bérelt vonali szolgáltatásnak hívják: minimum 100000-200000 Ft/hó.


És akkor - ha már hosztingot, meg szerver-szolgáltatást emlegetsz - nem beszéltünk a pluszköltségekről:

- van két, egymástól független áramszolgáltatód?

- ezek kiesése ellen van megfelelő szünetmentes-áramellátásod? aggregátorok?

- a szerverterem redundáns klimatizálása megoldott?

- megfelelő tűzvédelem?

- rendszergazdai ügyelet a hét minden napján 24 órában?

2013. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy rakás szolgáltató van magyarországon, ami olyan bérelt vonalat épít ki neked, amilyet csak akarsz.

Igaz, egy 100Mbps sávszélességű bérelt vonal havi több százezer forintodba kerülne (a kiépítés maga pedig több millió is lehet).

2013. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És hogy lehet hogy ilyen gyors a sebesség? Mivel működik ez? Hogy működik ez a rendszer?
2013. júl. 25. 13:26
 5/5 anonim ***** válasza:

"És hogy lehet hogy ilyen gyors a sebesség? Mivel működik ez? Hogy működik ez a rendszer?"

A szolgáltatónak van egy végpontja a BIX-ben (Budapest Internet Exchange), onnan - saját vagy bérelt - optikai kábelek, esetleg licencelt frekvenciás mikrohullámú pont-pont kapcsolatok sorozatán át jut el hozzád, vagy a hozzád legközelebb levő végpontig, ahol vagy optikai, vagy csavart érpáras Ethernet-csatlakozón kapod meg (rövid távon szóba jöhet még nem licencelt frekvenciás mikrohullámú kapcsolat, szabadteres lézeres optika - Free Space Optics).

2013. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!