Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Segítség! Ha tele a gépem, az...

Segítség! Ha tele a gépem, az interneten hol biztonságos tárolni az anyagaimat?

Figyelt kérdés

Jegyzetek tömkelege (pdf, word fájlok, hanganyagok),

fotók, videók... Ezek vannak, rengeteg helyet foglalnak.


Pl a jegyzeteket csak nagyon ritkán használom, de törölni mégsem szeretném véglegesen, inkább tárolnám valahol máshol...

Fotók és videók is egyre gyűlnek.


Olyat légyszi ne is mondjatok, hogy tegyem cd/dvd-re, mert cd-t írni nem tudok még. Pendrive-jaim meg beteltek. Egyedüli lehetőség az internet.


Ha gmail címemre elküldöm magamnak, az mennyire biztos, hogy nem veszik el? Vagy van jobb megoldás interneten?



2013. júl. 26. 09:03
 1/10 anti paladin ***** válasza:

A Goolge-nak van egy Drive nevű szolgáltatása, ez egy netes tárhely. Mappákat hozhatsz létre, stb, amikben tárolhatod a doksikat. Ez automatikusan jár a gmail-es emilhez.

Összesen 15 giga tárhelyet ad egy gmail-es fiókhoz és drive fiókhoz.


Viszont azt megteheted, hogy regisztrálsz még annyi gmail-es fiókot amennyi kell (Nx15 giga) és az oda feltöltött fájlokat megosztod az általad gyakran használt gmail fiókkal.


Egy-másfél éve így tartom a cuccaim, sztem a google elég jó szolgáltatást nyújt, semmi nem veszett el.

Van hozzá valami letöltethető program a fájlok menedzselésére de sztem totál felesleges, szimpla webes felületen tökéletesen lehet intézni mindent.

2013. júl. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Skydrive
2013. júl. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

De mi olyan bonyolult a CD/DVD írásban? Rengeteg ingyenes író alkalmazás van. Írót meg már gombokért lehet venni, ha véletlenül nem lenne a gépedbe.


Én tuti nem bíznám felhő alapú baromságokra a bizalmas adataim, vagy aminek még csak halvány lehetősége is van, hogy illetéktelen személy láthatja, még ha az valami hiper szuper "terror elhárító" számítógép is.

2013. júl. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a fontos fáljaimat, nem az interneten tartanám!

Nekem is tele volt a gépem és az összes fáljt áttettem egy külső merevlemezre. Lehet, hogy egy merevlemez 20 ezer körül van de biztonságosabb! Így internet nélkül is hozzá tudok férni a fáljaimhoz.

2013. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szimpatikus megoldás, amit az Első válaszoló ajánl.


De mi az POC, hogy felhő alapú? Ha azt teszem, amit az Első ír, ahhoz bármilyen gyüttment hozzáfér? És hogyan találja meg, hogy férhet hozzá?


Végülis nem annyira hű de bizalmas anyagok. Ha bárki megszerezne, nem sokra menne vele, számára értéktelen, és nekem sem kínos, ha bárki látja. Persze nem akarnám, hogy bárki lássa. De mondjuk ha az adott oldal üzemeltetői látják, abba nyilván nem halok bele, nem fáj. Szóval csak annyi kéne, hogy azért a szomszédasszony ne találjon rá csak úgy a neten, mert ennyire nem pakolnám ki a cuccaimat.

Ennek fényében a véleményetek?

2013. júl. 26. 09:41
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen Bálint, igazad van, de most nem tudok rá költeni. CD/DVD írás lenne jó, van író a gépemen és Nero StartSmart is, csak az a baj, hogy már számtalanszor próbáltam, és nem került cd-re az anyag. Úgy tűnt, mintha dolgozna a nero, de valószínűleg mást csinált... kezelhetetlen.

Mást meg nem akarok letölteni, nem is férne már a gépemre ugye.

2013. júl. 26. 09:44
 7/10 anonim ***** válasza:
20-30 ezerert mar kapsz tobb terras vinyot...
2013. júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 P.O.C. ***** válasza:

Vagy csak nem értesz a Nero -dhoz. Ha letörlöd máris lesz szabad helyed az új DVD író programnak. Leszeded az Ashampoo Burning Studio 6 FREE -t, ami azon túl hogy nem foglal annyi helyet mint a nero, nincs is agyon komplikálva és szó szerint pofon egyszerű a használata, magyarul is tud.

[link]

Ha az sem írja ki, akkor biztos hogy a DVD író hardverrel van a probléma.

2013. júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anti paladin ***** válasza:

Felhő alapú ebben az esetben: egy külsős cég szerverein történő adattárolás.


Illetéktelen nem látja az ott tárolt doksikat. Max a keményen törvényellenes dolgok miatt csekkolhatják a tartalmat mint például pedofil tartalmak de az erre használt algoritmusok automatizáltak (ha vannak), szóval nem az van, hogy fognak egy oprátort aki egyesével átnézi a fájlokat és közben körmöl az egyéb dolgokról.

Játékokat és egyéb programok illegális másolatait is tortom, eddig semmi problémám nem volt belőle.

2013. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nero azért nem működik, mert nincs hely !!

Értek ehhez ha kell segítség írj! (Nekem is volt Problémám a neroval)

2013. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!