Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetes munkák - mitől...

Internetes munkák - mitől hitelesek?

Figyelt kérdés

Gondolom, többen próbálkoztunk már interneten, MLM-mel pénzt keresni. Én mindig a hálózatépítésnél buktam el.

Azt értem, hogy olyanba senki nem akar beszállni, aminél belépést, kezdőcsomagot, pozíciót, stb kell venni, mert "nem fog fizetni azért, hogy dolgozhasson". Viszont, ami ingyenes, nem kell fizetni a belépésért, az "biztos kamu". Külföldön arat az mlm, Magyarországon is élnek jól emberek az Avonból-Oriflameből-Amwayból (persze nem a tanácsadók, értékesítők, hanem azok, akik a hálózatszervezésre mentek rá) Miért hiteltelenebb a SajátWebShop vagy az MLMDiszkont?



2013. júl. 27. 10:36
 1/4 anonim válasza:

Mlm cégeknél is ugye lehet többféle munkát végezni, az egyik, hogy valaki csak és kizárólag értékesíti a cég termékeit/szolgáltatásait, és neki ez bőven elég. Másik, hogy a tag értékesítés mellett hálózatot is épít. Itt sokan azért buknak el és nem találnak senkit, mert nem tudják normálisan és érthetően elmagyarázni, hogy ez miért lenne jó. Sokan nyomulósak, erőszakosak, ezért is menekülnek az emberek az mlm-től.

Saját vélemény: Egy cég attól jó, hogy használható, minőségi a termék/szolgáltatás, és valamivel több, másabb, mint a kereskedelemben megvásárolható társai. Pl. olcsóbb, többet tud, nagyobb a választék, jobb az ár/érték arány, stb. stb. Én a "saját" cégemből kiindulva (tehát amiben tag vagyok) mondom ezeket. Az sokaknak nem tetszik, hogy csak akkor lehetnek tagok, ha befizetnek bizonyos összeget. Pl. ha termékeket értékesít a cég, akkor nem túl előnyös, ha valaki saját részre, kipróbálás céljából is csak azután vásárolhat, ha előtte fizet. Ez nyilván nem jó. Fontos, hogy az embereknek legyen kötelezettség-mentesen lehetőségük arra, hogy kipróbálhassák a termékeket, mielőtt tovább ajánlják.

Szponzor: na ezzel is sok probléma szokott lenni, hogy X beregisztrálja Y-t, majd magára hagyja. Én ezt soha nem tudtam megtenni a munkatársaimmal, folyamatosan küldök nekik saját magam által elkészített anyagokat, amikből tanulhatnak, és ösztönző programokat is szoktam nekik kitalálni.

Mlmdiszkont: erről írtam ki pár napja egy kérdést ( http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd.. az elképzelés nem rossz, de az, hogy a franchise díjat elosztják a szponzorok között, az ugye pilóta jellegű, ami nem engedélyezett...

Beszélhetünk privátban, ha gondolod.

2013. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

MLM-diszkont? Az újdonságok mindig kockázatosak. Én biztosan nem fektetnék olyan rendszerbe/cégbe, amelyik néhány éve nem bizonyította már a korrektségét és működőképességét. Olyasmivel érdemes foglalkozni, ahol a céggel/termékkel kapcsolatban támasztható elvárások teljesülnek, s csak a te hozzáállásodon múlik a teljesítményed (pénzed). Azt meg soha nem értettem, hogy valaki egyáltalán miért foglalkozik mlm-mel, ha a beregisztrált munkatársat aztán magára hagyja (Dale Calvert „sárdobálóknak” nevezi őket…), hiszen az egész lényege a másolódás és vezetőképzés lenne. (Épp ezért kétségesek az olyan „összeollózott” rendszerek, amelyek nem rendelkeznek egy egységes, egyszerűen másolható rendszerrel.)


Aki pedig az mondja, hogy nem hajlandó egy fillért sem áldozni azért, hogy dolgozhasson, az nem érti, hogy az mlm nem „állás”, hanem vállalkozás. Ez olyan, mintha azt mondaná valaki, hogy nem leszek vállalkozó, mert nem tudok rögtön pénzt keresni, s költségeim vannak, mielőtt kerestem volna. Persze belépő és belépő között is nagy különbségek vannak. Az olyanok a jók, ahol szabadon választhatsz, hogy nagyobb, vagy kisebb költséggel indulsz. Arról nem is beszélve, hogy induláskor termékért fizetünk (max. regköltség), de nem pozícióért…


Szóval MLM-diszkont ide, vagy oda, ha „gyors pénzt” várnak tőle, kevés munkával, nagy lesz a kiábrándultság ezúttal is. Persze ettől még lehet működőképes.

2013. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek az eddigiekkel. Annyival egészíteném ki, hogy van nem is egy konkrét példa a bebukásokra. Organic Mission, Sciennet.


Mindkettőnél a vezetéssel volt a gond nem a rendszerrel. Jól példázza, hogyha egy cég megél 5 évet, akkor arra érdemes építeni. Máskülönben úgy járhat az ember, mint akik ezekbe fektették a pénzüket és a mukájukat.

Ezektől már csak a piramisjátékok a rosszabbak, azokból jóval több van sajnos.


"Magyarországon is élnek jól emberek az Avonból-Oriflameből-Amwayból (persze nem a tanácsadók, értékesítők, hanem azok, akik a hálózatszervezésre mentek rá)"


Mint mindenhol a hálózatok tulajdonosai keresnek jól. Nem a kis sarki fűszeres/pék keres sok pénzt hanem a nagy hálózattal rendelkező üzletláncok tulajdonosai.


Talán Henry Ford mondása volt, hogy

"Inkább keressem meg 100 ember jövedelmének 1%-át, mint 1 ember jövedelmének 100%-át"


Az összes hálózat ezen az elven működik. A fent lévő emberek csak kis százalékokat kapnak a hálózatból, viszont sok kicsi sokra megy.


" Viszont, ami ingyenes, nem kell fizetni a belépésért, az "biztos kamu""

Ezzel nem értek egyet. A belépésért a legtöbb helyen nem kell fizetni, a hangsúly a kell-en van. Tagdíj tudomásom szerint van az Amwaynél, a Nuskinnél (de itt ha kb 10000Ft.ért rendelsz, akkor már itt sincs), az FLP-nél nincs tagdíj, az AVONnál sincs, Oriflame-t nem tudom.


Aki meg nem fogja fel, hogy ez egy vállalkozás és vállalkozást nem lehet a nullából komolyan csinálni azon úgysem lehet segíteni.

2013. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Alapvetően én is egyetértek veled, de: "Mint mindenhol a hálózatok tulajdonosai keresnek jól. Nem a kis sarki fűszeres/pék keres sok pénzt hanem a nagy hálózattal rendelkező üzletláncok tulajdonosai."


Természetes, hogy aki létrehoz egy céget, vagy a vezetésben ("fölül") dolgozik, az keresi a legtöbbet. Ez nem az mlm sajátossága, ez mindenütt így van. De gondoljuk csak meg. Míg mondjuk egy nagyvállalat emberek százait-ezreit dolgoztatja nyomorúságos bérért, addig egy korrekt mlm cégnél vezetővé válhatsz, olyan keresettel, ami a hagyományos úton nem lenne elérhető a számodra. A gond ugye ott van, hogy itt csak az eredményeid, nem a munkaóráid után fizetnek.


Szóval, ha jól választ céget a "sarki fűszeres"(és felépít egy kisebb-nagyobb fogyasztói hálózatot), bizony ő is kereshet sok pénzt. A pénz az értékesítésből, a fogyasztásból van. Ez ma Mo-on is bárki megteheti.

2013. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!