Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan használható együtt...

Hogyan használható együtt t-home-os zte digitális elosztó és TP-LINK wifi router?

Figyelt kérdés
Kaptam egy digitális elosztót a t-home-tól, mert az adsl modem bedöglött. Ez az elosztó egyben adsl modem és wifi router is. A lakás távoli részében már nincs wifi jel, oda egy LAN (UTP) kábel van kihúzva a szg-hez. DE: a lakás ezen távoli pontján is akarok wifizni. Kérdés, hogy lehet megoldani, hogy ehhez a digitális elosztóhoz egy TP Link-es wifi router-t kössek? A t-home-nál azt mondták, a LAN kábelt kössem be a wifi router-be én ennek a router-nek a wifi SSID-je és jelszava ugyan az legyen, mint a digitális elosztó SSID-je és jelszava. De sajnos így sem jön a net. A PPPoE felhaszn. nevet és jelszót kitöröltem, átállítottam Dinamic IP-re és így nincs net. Valaki tud megoldást? Köszönöm!!!

2013. júl. 27. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A két eszköz SSID-je semmiképpen ne legyen ugyanaz, mert bár szerintem nem lesz ütközés, de te nem fogod tudni melyik-melyik és melyikre kell kapcsolódnod. Jelszó mindegy. Ugyanakkor a TP link routert Access Pointként kell beállítani. Azt nem tudom, hol van a beállításokban, de meg fogod találni. A kábelt pedig mindkét eszközön valamelyik LAN portba kell dugni (ahová a számítógépet dugnád).
2013. júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nekem a t-home-os "szereld magad" vonalon azt mondták, hogy a két eszköz SSID-je és jelszava is ugyan az legyen. Ez a wifi router nem látja a dig.elosztó wifijét, mivel ott már nincs térerő. Az Acces point beállításán kívül nem kell a LAN/WAN beállításokat átállítani (pl. adsl f.nevet+jelszót kitörölni, vagy a csatalkozás típusát állítani?)

2013. júl. 27. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én esetemben is T-Home szereld magad router van, de ezeknek lövésük sincs, hogy mi van :D Ha jól emlékszem, Linksysnél, ha access pointot állítok be inaktív lesz a többi cucc, de ha nálad nem, akkor a belépési adatokat töröld. Ilyenkor úgyis a T-Homeos cucc kapcsolódik a netre és a vezetéken a hozzáférési pont megkapja az online kapcsolatot. Elvileg semmi mást nem kell állítani.
2013. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én amúgy más SSID-t állítottam be, hogy tudjam, melyik melyik, mert itt nálam még mindkettő látszik, de az erősebbre akarok csatlakozni. Amúgy botrányos ez a T-s cucc. Egymás mellett van a kettő és 25 db jelveszteség különbség van.
2013. júl. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, majd kipróbálom! Ha ezen a router-en nincs access point mód, akkor gondolom nem is fog összejönni a dolog...

Egy wifi-s switch megoldaná a dolgot? Vagy az nem ilyenekre való?

2013. júl. 27. 22:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Kell, hogy legyen acces point mód. A switch eléggé elavult technológia. Bár nem lepődnék meg, ha lenne belőle wifis :)
2013. aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!