Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebayről való rendelésnél kell...

Ebayről való rendelésnél kell import díjat fizetni?

Figyelt kérdés
Egy iphone 5-t akarok rendelni ebayről de az összesnél a szállítási díjon kivül elméletileg kéne fizetni kb 80 dollárt pluszba, import díjnak. De az összes terméknél van egy kis melléklet, hogy ennél a terméknél nem számolnak fel import díjat,viszont a szállitási költségeknél számolja ezt is...most akkor mi van?

2013. aug. 7. 16:25
 1/5 minecodus válasza:
100%

Úgy tudom európai unió tagországbol rendelsz akkor nincs semmi díj.

De Amerikából való rendeléskor a Magyar határnál 2,5% vám és 27% áfa rászámolódik.

Durván 30% al többnek kell számolni. + SZÁLLÍTÁSI DÍJ

És ha még import díjat is számol akkor garantálan duplája lesz.

Sunyi árusoktól tudod beszerezni áfa és minden szar nélkül.

Egyébként mindent rendelketsz külföldről, kivétel telefont.

Külföldi telefonba nem jó a Magyar sim kártya.

Turbo simmel megoldható de az kockázatos mert illegális.

2013. aug. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 minecodus válasza:
tagországból*
2013. aug. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 minecodus válasza:
De kérdezz meg valaki okosabbat, aki jártas a témában, mert ezeket csak hallottam, nem biztos hogy igaz.
2013. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat!
2013. aug. 9. 10:55
 5/5 anonim ***** válasza:

biztosan ki kell fizetnt ezeket az összegeket amit az első írt és szépen kell utána fizetni. Sajnos igaza van az előttem szólóknak. A behozatal nem kerül semmibe , ha free shipping de úgyis kifizettetik a plusz 30%ot mert ha nem fizeted ki, elveszik és sosem kapod meg és még akár büntetést is kaphatsz. Erre lehet számítani pl fényképezőgép, laptop telefon tablet stb rendelésekor (ha külföldről rendeled - ezt az eladó nem tudhatja hogy mit és mennyit kell érte pluszban fizetni szal nem az eladó hibája lesz.

A sim kártyában is igazuk van/lehet az előttem szólóknak.

2013. aug. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!