Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Advanced kérdés! Két wifi...

Advanced kérdés! Két wifi hálózat közül bizonyos jelerősség alatt preferálás androidon? Vagy két routerrel 1 wifi broadcast?

Figyelt kérdés

Adott két wifi hálózat egy sorházban, egymás mellett. A két routert összekötöttem, így két különálló wifi hálózat keletkezett.


A problematika a következő: Ha hazaérek, az első lakás wifijére kapcsolódik a telefon (ez kell is, mert elől is használom), de ha hátra megyek hiába ott van a max erősségű másik jel, túl későn dobja el az elsőt aminek következtében egy gyenge jel miatt használhatatlan wifihez csatlakozom, így ha nem állítom át azonnal percekig nem tudom használni. Mit tudok tenni ahhoz, hogy a két router egy wifi hálózatot közvetítsen, vagy a telefonom váltson wifit, ha a jel gyengére csökken?


2013. aug. 12. 15:21
 1/4 uno20001 ***** válasza:
Milyen router-ek. Ha az egyik támogatja a repeater módot akkor az első hálózatot "ismétled vele", ha nem akkor vegyél egy wifi repeatert. Ez egy jó készülék, olcsó, és repeater-ként is lehet használni: [link] Magyar infó: [link]
2013. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Reméltem, hogy nyilvánvalóan látszik a kérdésből a szoftveres megoldásra való igényem. A te megoldásoddal ellentétben én egy 500mW-os wifi antennát vennék hálózati adapterrel, akkor a szomszédos utcákban is tudnám használni. De ha pénzt akarok erre áldozni, akkor a media marktban kérdezősködöm az eladótól. Azért köszönöm a segítőkészséged!
2013. aug. 12. 17:44
 3/4 uno20001 ***** válasza:
Van még egy dolog, ha mind a két wifi hálózatnak ugyanazt a nevet (SSID) adod, akkor is fenn áll a probléma?
2013. aug. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ahogy írod nem lehetséges, de próbáltam hogy amibe a net megy az ossza az ip-t is de akkor sem lehet ugyanaz a név..
2013. aug. 12. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!