Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Átvert az ügyintéző ( T-Mobile...

Átvert az ügyintéző ( T-Mobile ). Vissza tudjuk mondani a mobilnet előfizetést kötbér fizetése nélkül?

Figyelt kérdés

Tanyán lakunk. Eddig egy nagyon vacak mikrós netünk volt aminek 1/0.25 Mbit volt a sebessége de sokszor még ezt a nevetségesen alacsony sebességet sem érte el. Elkezdtünk utánanézni az alternatíváknak és ki is néztük ezt a mobilnetet: [link]

Pénteken be is mentem a közeli városba ( Debrecen ) hogy megkössem a szerződést. Mielőtt bármit aláírtam volna egyeztettem az ügyintézővel a nálunk elérhető lefedettség technológiájáról. Bátran állították hogy nálam van erős 3G lefedettség és külső antennával még a 4G hálózatra is rácsatlakozhatunk. Ennek nagyon örültem és alá is írtam a szerződést. Ide is adták nekem a stick-et meg a sim-et amit be is aktiváltak előre hogy nekem csak a gépbe kelljen bedugnom. Nagyon izgatott voltam hogy végre lesz normális netünk de amikor a modem szoftvere feltelepült a laptopra hatalmas nagy csalódottság ért minket mivel ezt írta ki a szoftver: "T-Mobile H EDGE" és még ez is csak 2 csíkos volt. Átállítottam úgy hogy csak 3G hálózata csatlakozzon de akkor a "Nincs szolgáltatás" szöveg fogadott.

Kegyetlen lassú így ez a net. Speedtest mérést sem tudok csinálni mert nem indul el a mérés olyan lassú a net.

Ezen kérdés kiírásához is sokat kellett szenvedni.

És ebben az a bosszantó hogy bent az üzletbe bátran állították hogy elérhető itt a 3G.

Szerintetek ezek után lenne lehetőségünk visszamondani a netet?



2013. aug. 18. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért én alapból kétkedve fogadtam volna, hogy tanyán van 3G meg 4G lefedettség, amikor az még városon belül sincs midnenhol.

Ettől függetlenül valóban tisztességtelen, ha valótlan dolgot állítva adták el a szolgáltatást, csak ugye ezt bizonyítani is kéne ahhoz, hogy törvényesen fel tudd mondani.

[link]

Ha itt, illetve az ügyfélszolgálatban azt mondják, hogy valóban, nálatok van 3G, közben meg nincs, akkor lehet reklamálni a fogyasztóvédelemnél.

2013. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy van 3G, sőt a honlapon lévő 3G lefedettség is azt mutatja de ha elindítom a stick-en a manuális hálózat keresést akkor csak Vodafone-nál jelez 3G-t.
2013. aug. 18. 20:13
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon érdekes. Elmentem 20 méterre Debrecen felé és a stick átváltott T-Mobile H LTE hálózatra. 1 csíkos csak de ennyivel tölt: [link]

Ez azért nem rossz. Most is a tanyától 20 méterre netezek. Ha visszamegyek akkor gondolom megint átvált EDGE-re.

Esetleg nem tudod hogy milyen külső antennáról dumált nekem az ügyintéző? lehet be kéne ruházni rá.

2013. aug. 18. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:
2013. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egy picit drága de ha tudom fogni vele a 4G/LTE akkor megéri és ahogy nézem van külső antennacsatlakozó a stick-en.

Lehet megveszem.

2013. aug. 18. 21:02
 6/6 anonim válasza:
Van a szolgáltatónak ingyenes száma,hivd őket!!!és kérdezz kérdezz kérdezz..fognak segíteni !!
2013. aug. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!