Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vásároltatok már a meska.hu...

Vásároltatok már a meska.hu oldalról? /bővebben lent/

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt vásároltam a Meskáról.A kérdésem az lenne,hogy előreutaljam az adott bankszámlaszámra a pénzt?Minden Meskás így csinálja?Elég bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban,mindig csak előreutalással veszem át és fizetem ki az adott csomagot,ha interneten vásárolok.Parázok,mert a készítő már írt nekem,de nem tudom,megbízzak-e benne.Bár leadtam a rendelést,visszamondjam e miatt?

2013. aug. 20. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne bízz meg senkiben lehet,hogy csak csalás az egész.És ne fizess előre semmit!Én nem tartom biztonságosnak az internetről cuccokat vásárolni.
2013. aug. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem elhanyagolható, de mekkora összegről is van szó?

Nem hiszem, hogy 1-2 ezer Ft-ért megérné kockáztatni az illetőnek, de kitudja.

5-10 ezret meg nyilván ne utalj előre, kérj utánvétet.

2013. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az illető értékeléseit. Nagyon kevesen vannak, akik negatívot kapnak, az még ritkább, hogy áru el nem küldése miatt. A meskások a legmegbízhatóbb eladók, aki ott boltot nyit, az az elkészített kézműves termékét akarja eladni. A csalókat valamelyik másik oldalon keresd!
2013. aug. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
én szoktam innen rendelni, szóval ha aktuális még, akkor bátran ajánlom!:)
2013. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Vicces ez a 2008-as kérdés... átlag heti egyszer vásárolok a neten. Volt olyan nemrég, hogy nem tetszett a táska amit rendeltem, és simán visszakaptam az árát.

A Meskán először vitáztunk egy kicsit a készítővel, és a végén egy borítékban egy ajándék mellett ott volt a pénzem :)

2013. szept. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

egyetértek az előttem szólóval, a Meskának elég jó a híre, de nekem pl. még a Vaterával sem volt gondom, rengeteget vásároltam onnan is, előre utalással - ha a személyes átvétel nem volt megoldható mondjuk, a távolság miatt -, de tényleg soha, senki nem vert még át.


de van egy fontos alapszabály, amit már előttem is említettek:

soha ne vásároljon senki olyan eladótól, akinek még nincsenek értékelései, vagy negatívjai vannak!


én az olyat is hanyagoltam, akinek csak kevés negatívja volt, vagy aki az értékeléseknél, ill. a termékleapon arrogáns módon kommunikált a potenciális vevőkkel, mert az olyanok előbb vagy utóbb gondot jelenthetnek, ugyanis reklamációk óhatatlan előfordulhatnak - nekem is volt már, de az eladóm korrekten intézte -, szal a lényeg, az ÉRTÉKELÉSEK.


aki még új, annak nincs más esélye nálam, mint a személyes átvétel, vagy ha az nem lehetséges, akkor fájó szívvel esetleg, de lemondok a termékéről... megéri megspórolni az utólagos idegeskedést a nem teljesült tranzakciók után, rengeteg ilyenről hallani mindenfelé, főleg a sima hirdetési portálokon.


ha ezeket a szempontokat szem előtt tarva vásárolna mindenki a neten, sok stresszes helyzetet megspórolhatna magának, akármelyik aukciós oldalról is van szó - ahol nincsenek értékelések, ott csakis személyes átvétellel szabad vásárolni /még az utánvétes postázás sem garancia, hiszen azt a csomagot is csak fizetés után lehet felbontani!/

2014. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

természetesen csakis, és kizárólag a magánszemélyektől történő vásárlásokról írtam a fentiekben, nem a webshopokról, mert azokkal egészen más a helyzet - csak a félreértések elkerülése végett szeretném tisztázni, hogy azok a jóhírnevű, nagy forgalmat bonyolító közismert üzletek, amelyek webshopot is üzemeltetnek, teljesen megbízhatóak és kontrollálhatóak - de tapasztalatom szerint még a kisebbek is -, rájuk eltérő szabályok az irányadók, lévén kiskereskedelmi tevékenységet folytató cégek, vállalkozások; esetükben ott vannak a releváns felügyeleti szervek, akikhez fordulni lehet, ha gond adódna velük - de hangsúlyozom, már több mint egy évtizede vásárolok rendszeresen a neten (nem csak a kedvezőbb ár, de a kényelem miatt is) esetenként igen nagy értékekben, és még soha semmilyen problémám nem volt; mert ha netán hibás terméket kaptam is (volt ilyen, pl pixelhibás laptop), azonnal és fennakadás nélkül kicdserélték, már másnap küldték érte a futárt, aki hozta is helyette az új, hibátlan darabot...


jah, és még valami:

ha webshopban vásárolok, ott én mindig a futárral történő kiszállítást választom, utánvétes, tehát a futárnak történő fizetéssel - itt ugyan van lehetőség a futár előtt kibontani és ellenőrizni a küldeményt, de én még ezzel soha nem éltem, és soha nem is volt rá szükség, mert kivétel nélkül mindig azt kaptam, amit rendeltem.


mindezt csak azért írtam le ilyen részletességgel, hogy eloszlassam az olyan régimódi, elavult sztereotípikákon alapuló ellenérzéseket a korszerű, neten történő vásárlással kapcsolatosan, amit az első válaszoló fogalmazott meg a kommentjében, mert azok már régen nem érvényesek.

2014. febr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!