Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha feltöltök valamit a Faceboo...

Ha feltöltök valamit a Facebookra az felmegy valami szerverre nem? És valahol, valakik azt tárolják.

Figyelt kérdés

Mondtam haveromnak, hogy csak olyat töltösön fel, amit nem fog megbánni, ha meglát valahol 10 év múlva. Mert ha feltöltünk 1 képet annak fel kell valahova 1 szerverre mennie, és azt menthetik, vagyis gondolom mentve van valahol azért elérhető mindig.

És mondtam, hogy kitudja, hol tárolják azt a sok képet, videót, adatot, és ki férhet hozzá, és mikor, meddig tárolják.

Azt mondja hülyeség, hova férne már el a több millió ember több 100-1000 fényképe?


De ha felrakok valamit a netre, Facebookra az fel megy egy szerverre nem? Nem az én gépemről megy ki a Facebookra... Tehát valahol tárolva kell lennie ennek a sok képnek, videónak ugye?

Vagy tényleg hülye vagyok?



2013. aug. 20. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
nem vagy hülye
2013. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval most nem az ismerősökről van szó, hogy ők is mentik, hanem akik a Facebookot csinálják.
2013. aug. 20. 18:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan tárolják, de nincs visszaélés - ha lenne, akkor nem az olyan képeiddel, amiken hülye fejet vágsz, hanem a bankszámláddal.
2013. aug. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a hülye, hanem a haverod. Mutasd meg neki a Google Drive-ot, ahol ingyen osztanak mindenkinek 15GB-ot. Innen csak leesik neki, hogy a tárhely ma már nem probléma.
2013. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a facebook szerverein tárolják.

Nem mondtál hülyeséget és a barátodnak nyugodtan elmondhatod, hogy bizony BŐŐŐVEN elfér a több millió ember képe fent a neten.


Hatalmas szerverparkok vannak erre, rengeteg géppel és irdatlanul sok tárhellyel.

Itt már bőven nem terabyteos nagyságrendekről van szó, hanem nagyobbról akár.

2013. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!