Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telenor Mobilnet kérdés?

Telenor Mobilnet kérdés?

Figyelt kérdés

Szeretnék pár kérdést feltenni mobilnethez értő embereknek. Volt nekem egy Telenoros Hipernet Medium előfizetésem, amihez anno [link] a modemet adták, és ezzel 21Mbps sebességgel tudtam letölteni. Ez szép és jó, de utána ez a csomag le lett cserélve Hipernet Pro csomagra, amihez [link] ezt a modemet kaptuk, simkártyát nem adtak újat, az maradt a régi. Na és akkor a problémák: Fóton lakok, itt a lefedettségi térkép szerint a Telenornak nincs LTE-hálózata, szóval a Pro csomag 60Mbps sebességét gondolom elfelejthetem. De akkor sem értem, mért csak ugyan úgy 21Mbps el tudok letölteni. DC-HSPA+ hálózat elérhető itt, nem kéne akkor legalább a 42Mbps-et hoznia a modemnek? Így gyakorlatilag majdnem ugyan azért fizetek jóval többet.


Nem lehet a SIM-kártya a ludas, hogy nem adtak újat? Rákerestem a neten és találtam valamiféle USIM-kártyát, nem kelett volna adniuk egy ilyet mikor megkötöttük a jobb előfizetést? Azért ha a 60Mpbs még nem elérhető, jó lenne ha legalább 42Mbps el menne.


Remélem nem kavarodtam bele túlságosan, köszi a válaszokat! :)



2013. aug. 21. 14:37
 1/2 A kérdező kommentje:

Bocs, rossz lett az első link, szóval ezt:

[link]

2013. aug. 21. 14:39
 2/2 anonim ***** válasza:
Mobilnet esetén nagyon sok mindentől függ a sebesség. A mobiltorony távolsága, a cellák leterheltsége, az USB stick helyétől...stb plusz az a 42 Mbit/s egy elméleti maximum. HSPA+ hálózatra ( 3,5G ) az általad is írt 20 Mbit körüli sebesség jellemző. Persze el lehet vele érni 40 Mbitet is de ahhoz jó helyen kell lenni jókor.
2013. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!