Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges-e egy SMC routerrel...

Lehetséges-e egy SMC routerrel megosztani egy ingyenes hotspot által biztosított internetet?

Figyelt kérdés
A lakásunkhoz közel működik egy ingyenes hotspot. A konyhából elérhető a hálózat, viszont a nappaliból már nem. Ha kihelyezném a routert a konyhába, a nappaliban lévő gépbe egy USB WLAN-t helyeznék, tudnám az ingyenes internetet használni, képes-e a router megosztani egy "wifi-jelet"? Vagy csak ADSL-s és kábelnetes internet megosztására alkalmas?
2008. júl. 1. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
elmeletileg mukodhet... de kivancsian varom a fejlemenyeket... de nem smc router kell hozza hanem wireless access point bar meg sosem probaltam ehez hasonlot csak siman adsl bol kabelnelkulire de kabelnelkulirol kabelnelkulire meg sosem na ezt jol elmagyaraztam de ertitek..:P
2008. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van erre speciális eszköz, a neve repeater. Ez felerősíti a jeleket, és tovább szórja a saját körzetében. De az is megoldás lehet - ha képes rá a router, de én már smc-vel csináltam ezt - hogy wireless bridge módban a wifiből vezetékest csináljon. Ezután a kijövő vezetéket egy újabb routerbe dugod.


Tehát vagy egy routert vásárolsz meg, vagy egy repeatert.

2008. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyan router kell, amelyiknek BEMENŐ antennája van - tehát nem egy kábelen beérkező jelet oszt meg rádión, hanem fordítva.
2008. júl. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, ki fogom próbálni a javaslataitokat!
2008. júl. 1. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!