Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vezeték nélküli elérési...

Vezeték nélküli elérési ponttal (Wireless Acess Point) és kábeles nettel szeretnék használni egy asztali gépet és egy laptopot. Megoldható?

Figyelt kérdés
Ha igen,hogyan? Egyszer már müködött ez az egész, mobilnettel, de biztosan igy is meg lehet oldani csak én nem tudom hogyan.
2009. nov. 1. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a laptop vezetékes hálózati részére kötöd a kábelnetet, és létrehozol egy ad-hoc hálózatot a latop wireless-e és az asztali+AP segítségével, akkor csak meg kell osztanod a laptopon a wireless-szel a netet (az AP csatlakozzon a laptophoz!). De ehhez a laptopnak folyamatosan mennie kell, ha az asztalin netezni akarsz. Szerintem nem jó megoldás.

Ha a kábelmodem USB-s is, vagy az asztaliban két hálókártya van, akkor az asztalira telepíted a kábelnetet (vagy USB vagy az egyik hálókártya), és megosztod az AP-n keresztül felépített wireless hálózattal (a laptop csatlakozik az AP-hoz). Ehhez az asztalinak kell mindig mennie, ha a laptopon akarsz netezni. Kicsit jobb megoldás, de még mindig nem az igazi.

A (majdnem) legjobb, bár pénzügyileg nincs ingyen, ha veszel egy sima kábeles (nem kell wifis, mert van AP-d) routert (pl TP-Link van 4-5000 körül is), és azzal osztod meg a netet. A későbbiekben ez könnyebben bővíthető, ha véletlen lesz még egy gép vagy laptop, vagy bármi. A legjobb, ha wifis a router, és eladod az AP-t :) De valszeg anyagileg ez lesz a legrosszabb is.

2009. nov. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi részletes választ :)
2009. nov. 3. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!