Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tegnap vettem egy routert...

Tegnap vettem egy routert összeraktam minden jó volt ma meg nem tudok csatlakozni az internethez ?

Figyelt kérdés
Csatlakozásnál azt írja, hogy a modemmel van valami és a routeren is villog egy fogaskerék amire a használati utasítás azt írja, hogy 'Router has a system error'. A router romlott el vagy én balfa**kodok valamit?

#wifi #net router #modem tp-link csatlakozás
2013. szept. 12. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt igy nehéz lenne kitalálni,de a kettes verzióra gondolok.
2013. szept. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha mindent ugyan úgy csinálok mint tegnap már az se jó... Ha ki húzok minden internet kábelt a routerből akkor is csak villog az a szar... Mire tippelsz mi lehet még a gond?
2013. szept. 12. 10:18
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Figyelj nem mi vagyunk ott, hanem ti ennyiből nem tudjuk kitalálni, mert nem vagyunk látnokok.


Milyen típusú routed van? Milyen előfizetésed? Ezen kívül jó lenne, ha leírnád lépésről-lépésre, hogy eddig mit csináltál.

2013. szept. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben. A router típusa TP-LINK WR740N. Az internetem szélessávú PPPOE ( semmi modem csak 1 kábel a gépbe ). Adtak ugye a routerhez 1 cd-t azon kiválasztottam a routerem típusát. Képekben illusztrálta hogyan kell összedugni, azt is megcsináltam. Aztán 'Cheking network adapter' és 'Check network status' ezeket kezdte el tölteni. Utána kiválasztottam kapcsolat típusát (PPPOE, beírtam az internet felhasználónevét és a jelszavát. Aztán adtam neki nevet meg állítottam be jelszót. És a végén 'Configuring router', 'Verify router settings' feliratokkal megint tölt. Majd Finish... és tegnap itt már volt netem ma meg semmi... ( és közben végig villog a fogaskerék ) Ha csatlakozni próbálok a nethez 651-es hibakóddal kiírja, hogy a 'Modem vagy a csatlakozáshoz használt egyéb eszköz hibát jelentett'
2013. szept. 12. 10:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Router kikapcs/bekapcs megvolt már? (Közte 8-10 mp szünet)
2013. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen. + reset gomb meg kihuztam/visszadugtam mindent gép restart is volt... :/
2013. szept. 12. 10:54
 7/9 A kérdező kommentje:
Most odaig eljutottam, hogy ip alapján beállítottam a routert és most telefonról tudok wifizni viszont gépen nem csatlakozik még mindig :/
2013. szept. 12. 12:12
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Ha a router már konfiguráltad, vagyis webes felületen keresztül megadtad neki a PPPoE accoontodat, onnantól kezdve ő csatlakozik az internethez, tehát neked a számítógéppel már nem kell és nem is szabad PPPoE kapcsolatot kiépíteni. Mindössze annyi dolgod, feltelepített LAN adapter szükséges automatikus IP cím kéréssel (ami egyébként az alapértelmezett Windows beállítás). Innentől kezdve jönnie kell az internetnek, mivel a LAN adapter a routertől kér és kap IP címet automatikusan. A PPPoE kapcsolatot a számítógépről törölni kell!

Itt találsz még pár okosságot a TP Link routerek beállításával kapcsolatban: [link]

2013. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :) egyenlőre működik :D
2013. szept. 12. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!