Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetes vásárlásnál elállás...

Internetes vásárlásnál elállási jog. Mi történik ha nem kapom vissza a pénzt miután visszaküldtem a csomagot?

Figyelt kérdés
Megbeszéltük az eladóval, visszaküldtem a csomagot. A 30 nap letelik 2-3 napon belül és még nem kaptam vissza a pénzt. 20 000 Ft-ról van szó. Fogyasztóvédelemtől azt az infót kaptam, hogy Békéltető Testületnél kell eljárást kezdeményeznem. Ez ingyenes vagy fizetnem kell érte? Ezt írták: "Önnek lehetősége van arra, hogy panaszával a Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Békéltető Testület (5600 Békéscsaba, Penza ltp. 5.) előtt díjmentesen eljárást kezdeményezzen, ahol a felek személyes meghallgatásával tesznek kísérletet a felmerült jogvita elintézésre. A Békéltető Testület egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő eljárás keretében megkísérli, hogy egyezséget hozzon létre Ön és a vállalkozás között, ennek eredménytelensége esetén pedig határozzon a vitában."
2013. szept. 12. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezért kell lehetőleg megbízható jelölésű magyar boltnál vásárolni, amelyik 10000 értékelésnél se rosszabb 95%nál, hiába olcsóbb többezer forinttal máshol...

Nekem pl. visszaküldéssel mindennel együtt egy héten belül számlán vt a pénz. Szal, ha a 28napig kihúzták, akkor kicsi az esély, hogy a maradék 2 napban megkapd a lóvét.


Amúgy gugliban első találat:

[link]

[link]

2013. szept. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Keresni fogom őket.
2013. szept. 13. 17:51
 3/3 A kérdező kommentje:
visszakaptam a pénzt, de kellett hozzá vagy 40-50 nap valamint az, hogy a békéltető testület behívjon mindkettőnket. igaz, a békítésre már nem kerül sor mert az eladó is belátta, hogy egyszerűbb ha visszautalja a pénzt.
2013. okt. 21. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!