Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehet otthonról futtatni...

Hogy lehet otthonról futtatni egy weboldalt?

Figyelt kérdés

Autodidakta módon megtanultam a html nyelvet és már ha kéne egy tip-top kis weblapot össze tudnék hozni csak mind ezt én eddig offlineba csináltam! arról érdeklődnék hogy lehet átkapcsolni online-be? Megvan hozzá a kellő gépem (I7,stb)

Jó net! (40/20) és egy ilyen otthoni weblapot létre szeretnék hozni hogy lehet? köszi a válaszokat! =)



2013. szept. 14. 22:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%

Te webszerverre gondolsz. A te házi gépedből sose lesz webszerver, hanem csak fejlesztőkörnyezet maximum.


El is mondom miért (2 fő ok):

- A webszerverek a hét minden napján üzemelnek 0-24h-ban

- Első sorban Linux operációs rendszer fut a gépeken, mert a Windows nem biztonságos.


Online megoldás több alternatívaként oldható meg:

- Bérelsz valami webtárhelyet, vagy VPS (Virtual Private Server). Az utóbbit nem ajánlom, mivel azon Linux fog futni, és szerintem te nem értesz hozzá. Az előbbi inkább, mert csak 1 FTP-re fel kell tölteni oszt jó-napot. Csak ezek fizetősek.

- Fogod magad, beregisztrálsz valami ingyenes webtárra, és ott gyakorolsz. Elárulom, hogy a HTML-ben nem fogsz látni különbséget az Otthoni és Online verziók között.


A HTML oldalak lényegében STATIC oldalak. Ha szeretnél DINAMIC oldalt, akkor ahhoz már a PHP nyelv ajánlott. Előre szólok. a HTML csak egy leíró nyelv, nem tekintik programozásnap.

2013. szept. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De az én gépem direkt erre van ki alakítva! 2 fióka van az egyik win 7 másik linux és direkt olyan tápot tettem bele ami át állítható energia takarékosra plusz még szigetelt gépházba van és vízhűtővel ugyhogy hanja sincs nagyon! igazság szerint én is ismerem ezeket a bérelős cuccoka tudom is milyenek de most már én akarom futtatni! Nem akarok valakiktől függni!
2013. szept. 14. 23:30
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Erre akkor sem jó a géped, mert ha szerverként megy, nem tudod munkaállomásként használni és fordítva. Illetve tudod, de ez nem jó így. Szervernek dedikált gépet szokás használni. Nomeg egyszerre nem tudsz élesben futtatni linux szervert ÉS Windowst, csak vagy-vagy. (illetve lehet virtualizálni, de az más tészta)

Otthonis kis webszervernek amúgy nem egy bivaly i7-es kell, mert az fölöslegesen nagy teljesítményű, ellenben sokat fogyaszt. A webszerverekben tipikusan SOK memória van, 1-2-4 processzoros alaplappal vannak szerelve amikben a processzorok kifejezetten alacsony órajelűek szoktak lenni, mert nem kell nagy számítási kapacitás oda, ahol ezek mennek, elleben a párhuzamosítás fontos. (ezért a több több-magos proci) Viszont azok a processzorok alacsony órajeleken mennek és így keveset fogyasztanak - hogy megfizethető legyen a 24/7-es üzemeltetésük.


Oprendszernek lehet használni egyébként akár Windows Server-t is, majdnem ugyan az, mint az asztali Windows, csak szerver feladatokra van optimalizálva. Windows 7 vonalon ott van pl a Windows Server 2008 R2, Windows 8 esetén pedig a Windows Server 2012.


Nagyon népszerűek a különböző linuxok is. A Debian pl legendásan stabil (már ha jól állítod be ugye), de a Red Hat és a SuSE Linux Enterprise Server is nevesek. De túllépve a linux világán, ott van a BSD rendszerek világa is: freeBSD, openBSD, netBSD, DragonFlyBSD. Ezek is mind UNIX-szerű rendszerek, mint a Linux, csak némileg más irányelvek szerint fejlesztik őket.


Linux/BSD esetén jó ha ismered a parancssort, mert egy szerveren nem grafikus felületről fogsz bohóckodni, kifejezetten erőforrás pazarlás egy ilyen gépre grafikus felületet tenni.


Egy házi kis szervert úgy építenék meg, hogy legyen kicsi, csendes és keveset fogyasszon. Mondjuk tennék bele egy alsó kategóriás AMD/Intel processzort, az újabb fajtából, amibe grafikus chipet is integráltak. Aztán jól megpakolnám rammal (8-16GB) és alacsony órajelen járatnám. Tennék rá mondjuk egy 64-bites Debian GNU/Linuxot és beállítanék egy Apache webszervert PHP kiegészítéssel, plusz megcsapnám egy MySQL/MariaDB adatbázissal. Ha ez mind megvan, már csak be kell állítgatni és kész is, lehet pakolni rá a tartalmat.


Ehhez még nem árt, ha van FIX IP címed, vagy dinamikus DNS-ed. Ez ahhoz kell, hogy elérhető legyen www.xyz.hu címen a honlapod - azon, amit regisztrálsz. Ez már pénzbe kerül.


Még folytathatnám, de talán látod, hogy ez nem megy olyan egyszerűen. :)


*********************


Ha csak a webfejlesztést akarod gyakorolni, ahhoz FELESLEGES egy dedikált szerver. Még otthon, Windows alatt is létrehozhatsz egy Apache/PHP/MySQL szerver triót, azon aztán lehet dolgozni élesben. Ha pedig végeztél, egyszerűen lelövöd a szolgáltatásokat és asztali gépként megy tovább a rendszer, nem kell linuxal/BSD-vel bohóckodni - azt csak komoly, éles szerveren érdemes megcsinálni.

2013. szept. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#3 HSZ konkrétan elmondja.

Nem az a baj, hogy akarod, hanem azzal, hogy nem vagy tisztában a témában.


Csak hogy lásd:

[link]

4db processzor is belefér.


Ami nem kell ide: videokártya, mert a szerver vagy távolról vezérlik, vagy ha tényleg GÁZ van akkor helyben.


A webszolgáltatótól való bérlés az miért "Nem akarok valakiktől függni!" kategória? A vmitől/valaki-tól függni azt jelenti, hogy az a vmi vagy vki befolyásol téged. Egy webszolgáltatónál lenni nem függés, mivel te választottad ki a számodra legideálisabb szolgáltatót és fizettél elő a szolgáltatásért. Te számára "vevő" vagy, így készséggel állnak segítségedre a beállításokkal kapcsolatban. Továbbá egy domaint venni és hostingnál bérelni idő/ár-ban jobb is mint szerver venni és talán 1év múlva megunod és a nyakadon marad a gép.

2013. szept. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Értem oké. De én makacs vagyok és szeretném magam futtatni! :D Van egy előző gépem amiben vagy 8 gb ram DDR3-mas egy 2 magos nem tudom pontosan milyen proci. akkor azt haszálnám! Nem akarok én most ilyen nagy szerverezésbe kezdeni meg ilyenek! csak egy kis weblapot szeretnék futtatni!!!
2013. szept. 15. 12:21
 6/20 A kérdező kommentje:
Hogy lehet eszt?
2013. szept. 15. 12:22
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Még ha nem is szívleled meg a tanácsom, a #3 hozzászólásban leírtam, mi minden kell hozzá:

Alap webszerver: Apache

PHP kiegészítés apache-hoz: PHP

Adatbázisszerver, ami kéz-a-kézben jár a PHP-vel: MySQL, vagy újabban MariaDB.

Esetleg üzemeltethetsz rajta egy FTP szervert is, hogy távolról feltölthesd egyszerűen az adatokat a szerverre.


Konkrét lépéseket nem írok, mert annyira nem is értek hozzá, meg azért sem mert bizonyosan már megtette más:

Tessék keresgélni LAMP szerver (Ez rövidítés Linux/Alache/MySQL/PHP -ra, vagy úgyszintén WAMP, csak Windows-al.) ügyben, például "LAMP szerver beállítás" vagy valami. Ha angolul is megfelel, könnyebb dolgod van.

2013. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nah jó. :D Látom ketten nem tudunk meggyőzni.


A másik gépre tegyél fel 1 Debian-t.

[link]


vagy:


[link] Innen a Server verziót.

De itt jobb megvárni a XX.10. verziót (ami ÉV.HÓ.) azaz októberben jelenik meg. (Lényegében XX.04. Béták, XX.10. stabilak)


Vagy bármilyen Linux oprendszert.


Figyelj:

A linuxok nem NTFS-t használnak, hanem EXT2, EXT3 és a legújabb az EXT4-es fájlrendszereket.


----------------

Ha felinstalláltad valamelyiket, akkor látogass el ide:

[link]


Majd a leírás alapján installáld. Ez tartalmazza a Apach/PHP/MySQL packot. Ezenfelül PhpMyAdmin adatbázis kezelő felületet.


Készülj fel, hogy a LEGTÖBB Linux Szerver verziónak NINCSEN GRAFIKUS FELÜLETE!!! Mivel úgy is monitor nélkül üzemelnek a szerverek. (Nem véletlenül)

Parancs soros megoldások lesznek leginkább.


Javaslat: Nézz utána az SH BASH parancsoknak.

2013. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A többi rajtad áll. Most megtudod mennyire vagy makacs, és mennyire vagy elszánt. :D
2013. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a villanyszámla önmagában több lesz, mint amennyibe egy domain név és tárhely kerülne, és akkor még nem számítottad bele az időt, amit ráfordítasz.
2013. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!