Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megoldható lenne a wifi...

Megoldható lenne a wifi hálózat bővítése powerline eszközökkel?

Figyelt kérdés

A probléma az,hogy itthon a wifi jelerősség lekorlátozódik nagyjából arra a helységre,ahol a router van. (Tp-Link 4300)


Arra gondoltam,hogy az emeleten úgy oldanám meg a wifit,hogy a lenti router egyik LAN portját egy powerline adapterre kötném,az emeleten a másik powerline eszközre pedig egy másik routert.


Működhet ez így,vagy a powerline csak vezetékes kapcsolatot tesz lehetővé?


Gondolkoztam repeateren is,de szerintem édeskevés lenne ide.



2013. szept. 18. 14:15
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:
Jó az elképzelés. A fenti powerline adapterre ne routert köss hanem access pointot, azt sokkal könnyebb összekonfigurálni a routerrel.
2013. szept. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Viszont nekem van egy halott régi routerem (WR740N),amit most cseréltetnék garanciába.


Milyen hálózati eszköz kéne akkor?(pontos típus)


Létezik olyan router,ami képes Acces Point-ként működni?

2013. szept. 18. 14:20
 3/11 A kérdező kommentje:

Ja és az nem gáz,hogy már van egy powerline hálózatunk,az Inviteles IPTV-nek a lakásban?


Nem zavarná egymást a kettő?

2013. szept. 18. 14:25
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

A TL-WR740N konfigurálható Access Point -ként, ha DD-WRT firmware -t raksz fel rá. Azért mondtam, hogy router és router rossz párosítás, mert csak a baj van vele. Ha másik alhálózatba rakod a 2. routert és a WAN porjába dugod az első routert, akkor a portátirányításokkal lesz a szívás a dupla címfordítás miatt. Ha meg a LAN portba dugod és letiltod a DHCP -t nagyon lassú lesz, sokáig fog kínlódni a címkéréssel. Ezért jó a sima AP mód mikor a routerrel elfelejteted hogy ő egy router.


Azzal sajnos nincs tapasztalatom, hogy használhatsz-e ugyan azon az elektromos hálózaton, 4 db adaptert 2 különálló hálózatot kialakítva vele. Én sose használtam még 2 darabnál többet. Sőt összesen 2 ilyen esetre emlékszem, ahol így oldattam meg. Inkább a kábelezésbe hiszek, annál jobbat még nem találtak ki.

2013. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Elvégre hülye vagyok,mert jön fel egy UTP kábel az én gépemhez.


Ezek szerint elég lenne ezt az UTP kábelt egy AP-be dugni,majd az szórná a wifit,illetve arra mehetne a PC-m?

2013. szept. 18. 15:19
 6/11 P.O.C. ***** válasza:
Pontosan.
2013. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ebben az esetben milyen AP-t kellene venne,ami azért színvonalban passzolna a TP Link 4300-hoz?


Illetve amit az AP generál wifit,ott a jelszó megegyezik a fő router-el?


Egyátalán nehéz ezt beállítani?

2013. szept. 18. 15:29
 8/11 A kérdező kommentje:

Viszont én nézegettem 10 ezer alatt AP-t,és azokon csak 1db LAN port van.


Így ugrana a vezetékes összeköttetés a gépemmel,vagy a drágábbakon van 2?

2013. szept. 18. 15:33
 9/11 P.O.C. ***** válasza:

"Ebben az esetben milyen AP-t kellene venne,ami azért színvonalban passzolna a TP Link 4300-hoz?"


TP-Link TL-WA901ND


"Illetve amit az AP generál wifit,ott a jelszó megegyezik a fő router-el?"


Két különálló Wi-Fi hálózatként működik, azt állítasz be SSID -nek és jelszónak amit akarsz. Csak a csatornák különbözzenek.


"Egyáltalán nehéz ezt beállítani?"


Nem csak, rádugod és beállítod az SSID -t meg a jelszót. Még az IP -t se kell megváltoztatni azonos gyártón belül, mert direkt különbözik a router alapértelmezett IP -jétől.


"Viszont én nézegettem 10 ezer alatt AP-t,és azokon csak 1db LAN port van.

Így ugrana a vezetékes összeköttetés a gépemmel,vagy a drágábbakon van 2?"


Nem sajnos. Két lehetőséged van hogy teszel elé egy switchet, vagy az asztali gépbe veszel Wi-Fi adaptert. A költség ugyan az.


UI.:

A legolcsóbb variáció ha megvárod még kicserélik az 740N -est és abból csinálsz AP -t.

2013. szept. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő válaszod.


Azthiszem akkor az utolsó verziónál maradok.

2013. szept. 18. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!