Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ilyen lassú a netem?

Miért ilyen lassú a netem?

Figyelt kérdés
UPC Fiber Power 120 netet köttettem be, Fiber Power 240-et használhatok 3 hónapig. A net olyan szinten lassú, hogy 1 90MB-os mp3 album 1 óra 10 perc volt. El sem akartam hinni. Wifin van megosztva 2 gép között ez a net, de akkor sem lehet ilyen lassú. Tanácsok/észrevételek ?

2013. szept. 22. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos kedves kérdező. Először is a UPC szerintem egy hulladék, mert pl a UTP forgalmat is korlátozzák, ha torrentezel. (legalább is hallottam ilyet)


De most konkrétan a kérdést nézve: A 120-as net nem jelent semmit. Az azt jelenti, hogy ha a körülmények ideálisak, annyi az elérhető maximum. De ha a bolygók épp nem úgy állnak... úgymond... mert például a szerver ahonnét töltesz lassú, akkor hiába a gyors net, lassú lesz a letöltés. Másrészt a helyzeted tovább bonyolítja a Wifi, hiszen vezeték nélkül külső tényezők is bezavarhatnak: falak, mikrósütő meg tudom is én mi minden, meg aztán az eleve nem képes olyan sebességekre, mint egy UTP kábel. Azon kívül ha a másik gépen nagy adatforgalom megy, akkor a sebesség megoszlik. Nem a gépek számával arányosan, hanem épp úgy, ahogy.

2013. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az első hulyeségeket írkál,

egy 120-as upc neten ,egy mp3 dal max 30 másodperc alatt lekell,hogy érjen,

csodálom,hogy több mint egy órát eltudtál vele tökölni,

sebességteszt mit mutat ?


[link]

2013. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

le: 8,66 Mb/s

fel: 3,58 Mb/s

2013. szept. 22. 17:23
 4/7 A kérdező kommentje:

Miért jó a Fiber Power 120


Maximális letöltési sebesség 120 Mbit/s

Maximális feltöltési sebesség 10 Mbit/s

Garantált leltöltési sebesség 30 Mbit/s

Garantált feltöltési sebesség 4 Mbit/s

2013. szept. 22. 17:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Na akkor mégsem írkálok hülyeségeket, nem? :) Még a garantált sebesség sincs meg.

Egyébként pedig mint írtam, hiába szupergyors a neted, ha a SZERVER lassú. Akkor lehet akár gigabites is a neted, ha csak 90kbps-el jön a fájl, akkor LASSÚ lesz.

2013. szept. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igazából én ez ellen mit tudok tenni?

csak 1 gyors netet akarok, de ha az ilyen körülményes mi a megoldás?

2013. szept. 22. 20:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha az eddigi kommentjeimből nem jött volna le: szép dolog reklámozni a 120MBites netet. A net képes annyira, ez nem vitás. De ez nem csak tőled és a UPC-től múlik. Ha a SZERVER lassú, vagyis az az oldal, ahonnét töltesz, vagy gyors, de szándékosan lassítják (Rapidshare, valaki?), akkor lehet bármilyen gyors a neted, nem fog gyorsan jönni. Tehát a hiba nem a te készülékedben van ezesetben, úgymond.
2013. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!