Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy el a net ha hárommn...

Roland.csoki kérdése:

Miért megy el a net ha hárommnál több torrentet futtatok?

Figyelt kérdés

Ha háromnál több torrent van megnyitva akkor 2-3 perc múlva a tálcán felkiáltójel lesz a hálózat ikonnál.

a házban a többi gépen nincs ez a probléma viszont ha el megy a net akkor mindenhol elmegy és csak a router újraindítása orvosolja.

mi a megoldás?



2013. szept. 23. 01:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs igazi megoldás. Torrent egy rendkívül erőforrás igényes technológia, több száz TCP kapcsolatot tart fenn egyszerre a géped, ezt a gyengébb routerek nem szokták bírni, nekem már egy kapcsolatnál is csak döcögve megy a net (DD-WRT-s Linksys), korábbi SMC meg legtöbbször lefagyott. Annyit próbálhatsz meg (már amennyiben lehetőséget ad rá a routered), hogy a maximum portok számát megnöveled, illetve a TCP SYN timeoutot lejjebb veszed (de csak óvatosan, korábbi értéket feljegyezve!). Ezekkel SMC router már hellyel-közzel használhatóvá vált - 1 torrent esetén.

További lehetőség, hogy korlátozod az egyszerre futó torrentek számát, hisz felteszem, nem minden letöltésed akarod egyszerre használni.

2013. szept. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi, nekem is van ilyen, akkor fordul elő, ha valamelyik nagyon felksuzik a max letöltési sebbeségre a neten. Igazából egy védelem ez, a túlterhelés ellen.

Annyit tudsz tenni, hogy beállítasz egy korlátot, hogy mennyi legyen a max, ameddig a torrent sebbeség felemegy. Ez se biztos, de így legalább kevesebbszer fordul elő.

2013. szept. 23. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Clairvoyant ***** válasza:
NEkem egy router csere oldotta meg a gondot, a linksys nem bírta a terhelést... D-Linkre váltottam (ami nem volt olcsó), azóta simán bírja a maximális terhelést. A dolog technikai hátteréről viszont semmit nem tudok :)
2013. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

azért nem értem a dolgot, mert a mellettem lévő szobában például megy több torrent is, és nálam ha seedelek 3-nál többet elmegy

barátnőmnél is ugyan ez a szolgáltató és a router is (cisco epc3925) és nála akár 10-15 torrent is megy egyszerre (mellette egy csomó dolgot csinál és szerintem lassab nete is van)

köszönöm az eddigi válaszokat

!

2013. szept. 24. 01:00
 5/5 anonim válasza:
Az Edimax nekem is kifagyott havonta 2-3-szor.Mióta TP-Linkem van már nincs ilyen gond.
2013. szept. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!