Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs internet kapcsolatom?

Miért nincs internet kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Miért nincs internetkapcsolatom az asztali számítógépemen?

A telefonomon, laptopomon van internet wifiről, de az asztali számítógépemen nincs. Pedig hálózati kábellel össze van dugva a modem és a gép. Azt írja ki, hogy nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval a kapcsolat. A válaszokat előre is köszönöm!



2013. szept. 24. 17:03
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
A hálózati kártya fel van telepítve? Nincs véletlenül FIX IP cím beállítva neki, automatikus címkérés helyett? Milyen operációs rendszer?
2013. szept. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A hálózati kártya elvileg fel van telepítve, azt hol lehet beállítani, hogy fix vagy automatikus legyen? Windows 7
2013. szept. 24. 17:56
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Start>>Vezérlőpult>>Hálózat és internet>>Hálózati és megosztási központ

Bal oldalt: Adapterbeállítások módosítása

Jobbklikk a hálókártyádra-->Tulajdonságok.

Itt nézd meg a TCP/IP v4 és v6 -ot is, hogy automatikus-e

2013. szept. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lajos54 ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul értelmezem, de a kérdésben szereplők szerint van egy modem, és van egy wifi router?

Vagy a kettő egyben van?

Előbbi esetben ne a modemmel dugd össze a gépet, hanem a routerrel.

2013. szept. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
Észre se vettem, amit Lajos. Igen, ha routered van, akkor mindent azon keresztül kell használni, a modembe csak a router lehet bedugva!
2013. szept. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek tőletek, rosszul fogalmaztam. A routerből megy a gépbe a hálózati kábel. IP címet pedig automatikusan keresi. Nem értem mi lehet a gond.
2013. szept. 24. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!