Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy el az internet?...

Miért megy el az internet? (Windows 8)

Figyelt kérdés
Na szóval az a helyzet, hogy néha néha nem lehet azonosítani a hálózatot (kis sárga háromszög jelenik meg). Próbáltam újraindítani a modemet, ki is húztam, letiltottam majd engedélyeztem, de még mindig nem megy, de közben ugyanarról a wifiről netezek laptopon. Ez miért van, és mit lehet vele csinálni??

2013. szept. 25. 19:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Minden, router típusa?

Oprendszer hány bites?

Vezetékes, vagy vezetéknélküli a kapcsolat?

Milyen gyakran történik? Mióta?

Melyik illesztőprogit telepítetted a nethez?

Van-e titkosítás a wi-fin?


Esetleg egy kis infó nem ártana, mert nem vagyunk jósok.

2013. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*Az első szó "modem" lenne. (csak a helyesírás-ellenőrzőm átírta -.-)
2013. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Dlink Go-RT-N150, 32 bites, vezetékes kapcsolat, 3 napja nincs net, kb 3 hetente szokott előfordulni, hogy nem bírja azonosítani az IP-címet (mint most is) de akkor általában elég újraindítani a routert és megint volt. Realtek PCIe GBE Family Controller, igen titkosított.
2013. szept. 27. 17:43
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem először is arra kell rájönni, nálad van-e a gond, vagy a környékeden ingadozik az internet.

Ha van rá mód, ki kellene próbálni, másik eszköznél is előfordul-e ilyesmi.

Egyébként azt tudom javasolni, hogy cserélj csatlakozót, és másik slotba tedd bele. Illetve próbáld ki, hogy ha gyárira állítod a routert, javul-e (ha nem, akkor visszaállíthatod a jelszót)

2013. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Fogtam a kábelt, és bedugtam a laptopba, most vezetékről jön a net, minden jó. De a gépen meg azt írja, hogy az Ethernet nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval. A környéken van internet egyébként.
2013. szept. 27. 20:04
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az alaplap/netkártyának megfelelő legújabb driver beszerzése segíthet a problémán (de nem 100%).
2013. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Már azt is megpróbáltam, semmi nem történt.
2013. szept. 28. 20:08
 8/15 P.O.C. ***** válasza:
Vagy a hálózati kártyával van valami. Érdemes lenne megnézni egy másik PCI -ossal, kb 1000 Ft újonnan, szóval nem nagy vérszarás. És tartaléknak is jó.
2013. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De, hogy-hogy egyszer csak fogja magát és nem tudja azonosítani? Letöltés is ment, böngésztem is, azt egyszer csak elment...eléggé irritál...
2013. szept. 28. 20:24
 10/15 P.O.C. ***** válasza:

Én elhiszem, de általában működés közben mennek tönkre a dolgok.

Figyelj, léteznek úgy nevezet Linux Live CD -k (pl Ubuntu), ezek az ég világon semmit nem módosítanak a vinyódon. Pusztán csak a CD -ről futva kipróbálhatod a Linux -ot, a gépre telepített operációs rendszer sérülése nélkül. Ezzel fényt deríthetsz rá, hogy most szoftver vagy hardver hiba áll fent. Az Ubuntu Live CD fel fogja ismeri a hálókaridat, és ha az működik DHCP -n keresztül kap IP -t a routertől, és egyből tudsz netezni. Ha ez így lesz a Winfos 8 -al van valami, és talán az újratelepítése megoldja akkor a problémát.

Ha viszont Linux alatt is csinálja feszkót, akkor elég valószínű a hardver hiba. Vagy veszel PCI -os hálókarit megkerülésképp, vagy ha van még garancia az alaplapon akkor gariztatod azt.

2013. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!