Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a véleményetek a STEAM,...

Mi a véleményetek a STEAM, ORIGIN és ehhez hasonló oldalakról?

Figyelt kérdés

Most őszintén, ki mennyi pénz áldozna arra, hogy steam fiókon megvesz játékot? Az Onlive lenne jobb, de ott is horror árakon adják el a játékokat.


A kérdés adott, adjatok hideget meleget a steamről.



2013. szept. 30. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Origin lehet még jó, de sokkal kevesebb játék és felhasználó érhető el rajta, mint Steamen. Ráadásul ugye az EA játékok már nem a legjobbak. Inkább reklámoznak, mint hogy minőségi terméket állítsanak elő. Plusz steamen sokkal több funkció is van. (Market, Badges, Workshop, csoportok, fórumok, greenlight stb.)

Steam szerintem teljesen korrekt, én szeretem és ahogy olvasom, terjeszkedni is fog (steamOS, zene+film, Steam box, controller). Játékokat is lehet olcsón szerválni rá. Steamen belül a legolcsóbb, de gamersgate-en vagy greenmangaming-en, amazonon elég olcsón lehet steam kulcsokat venni. Ha valaki tapasztaltabb akkor meg még olcsóbban hozzájut a játékokhoz. (Orosz terjesztőktől, más által szervált cd kulcsokkal (AMD never settle) stb.) Én inkább azokat nem értem akik itthon boltokban vesznek PC játékokat. Olcsóbb és kényelmesebb is neten.

2013. szept. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1# Mi a garancia arra hogy mindig eltudod érni a játékaid, plusz ha nincs valamiért internet kapcsolat, akkor hogy játszol?


Szerintem a GOG játékok sokkalta jobbak, egy az hogy DRM mentesek és originalok és mégse horror árak + nem kell folyamatosan internet kapcsolattal bajlódni.


Ment a zöld kéz! Jöhet még hideg-meleg a steam és originről vagy bármiről.!

2013. szept. 30. 01:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Garancia a mai világban semmire sincs, de a Steam a legstabilabb lábon álló szolgáltatás ilyen téren. Internet kapcsolat meg nem kell ahhoz, hogy játssz a játékkal ha már le van töltve steamről, indíthatod a steamet offline módban és ugyanúgy tudsz velük játszani. Ez már nagyon régóta így van.
2013. szept. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sokkal biztonságosabb, mint boltból venni egy játékot. Kifizetem PayPal-on, már ott is van a fiókomban és kész, nem veszik el soha, nem kell vele kínlódni és tuti, hogy a kulcs működik. Tescoban megveszel egy játékot és imádkozhatsz, hogy a kulcsot még nem adta el valamelyik kedves alkalmazott.

Másrészt sok játékot lehet szerezni neten originhez, uplayhez, steamhez is, humble bundle is akciózik minden héten, csomószor vannak nagy leárazások, vannak promóciós kódok, stb.

Amúgy meg miért venné meg a játékot az, aki nem akar neten multiban játszani? Arra, hogy egyszer végigvidd a single-t, nem kell megvenni, de a multihoz meg mindenképp kell net. Pont ezért ezek a játékok mennek a legjobban, mert itt a vásárló rá van kényszerítve arra, hogy megvegye, ha ki akarja használni.

2013. szept. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
"Amúgy meg miért venné meg a játékot az, aki nem akar neten multiban játszani?" - Mert megdolgoztak a készítők érte? Persze csomó megy a kereskedőnek, kiadónak, de a fejlesztőknek is élniük kell valamiből. Mondjuk ez inkább itthon, illetve a szegényebb országokban megszokás, ami érthető is, mivel nincs sok zsénk, de ne bátorítsuk az embereket arra, hogy SP játékokat ne vegyenek. :) Ha nagyon tetszik valami, megveszem, hogy növeljem az eladásokat és az esélyt, hogy lesz folytatása vagy hasonlóan igényes terméke a fejlesztőknek. (Pl. Bioshock széria, Fallout3/NV, Skyrim, Metro stb.)
2013. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez nálunk így van, nem tudsz mit tenni ellene, egy single játékért kevesen adnak ki 10-12 000 Ft-ot. Remek dolog, hogy támogatom a fejlesztőt, de az árát nem itthoni viszonylatokra tervezték.
2013. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, töltsék le, ha nincs pénz, de ha lejjebb megy az ára olyan szintre, hogy megengedhetik maguknak, és tetszett is nekik a játék akkor vegyék meg.
2013. szept. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha csak single-je van, azt egyszer végigviszed, aztán unalmassá válik, ez a legnagyobb baj ezzel a piaccal. Mi egy annyira kis ország vagyunk, hogy a 30-40-50 dolláros vételárak baromi magasak egy sp játékért, utána lemegy 15-re, de akkor meg már unom, csak azért nem veszi meg senki, mert jótékonykodni akar, inkább vesz egy jó multis játékot azon a pénzen.
2013. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Steam tetszik, UPlay tetszik, OnLive tetszik, a többit nem használom.


:)

2013. nov. 21. 02:08
 10/10 anonim válasza:
Én a steamet pártolom^^ Cirka 5 perc alatt szereztem 5 euró profitot.. Magyarán a steamel pénzt lehet csinálni azzal, hogy játszol.. Már sokat ráköltöttem a steam accomra.. Kb 40 ezer ft van már rajta.. De mindent szinte leárazáskor vettem így max 20 ezret költhettem játékokra :) Szóval egyértelműen steam ^^
2014. szept. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!