Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem szokás szeretni az...

Miért nem szokás szeretni az Internet Explorer böngészőt?

Figyelt kérdés

Én Chrome böngészőt használok általában de annyit mind hallottam hogy nem jó az Explorer hogy csak azért is elkezdtem használnmi és semmi rosszat nem tapasztalok. Sőt úgy érzem mintha kicsit gyorsabb is lenne, de ez egyáltalán nem biztos hogy így van, viszon úgy érzem.


Nektek mi a véleményetek a böngészőről?


2013. okt. 11. 20:52
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Egész jó. Szerintem, most kb. a 2. helyen van (a Google Chrome után).

Én már szintem mindegyiket használtam, de ez a kettő vált be. Az Opera egy csomó weblapot nem töltött be normálisan, a Firefox -al meg túl sok volt a stabilitási problémám. A többit meg elég gyérül fejlesztik Windows -ra.


Sokan azért nem szeretik az IE -t, mert állítólag több vírust benyal mint a többi böngésző, és régebben ha lefagyott vitte magával az egész Windows GUI -t is. De ma már ez is kezd megoldódni. Néha még mindig előveszem, ha a Chrome véletlenül nem jelenít meg valamit úgy, hogy használni is lehessen.

2013. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én IE ellenességem: AktivX -ekből rengeteg sebezhetőség van.

Nincsenek bővítmények, amiket imádok: Adblock, Ghostery...

Ronda külsejét nem lehet testre szabni.

Folyton levan maradva az új dolgok támogatásában.

2-3 évente jön ki új verzió, közben megjelent és gyorsan elterjedő új technológiát csak az új verzió fog kezelni, amit csak az új OS -re lehet telepíteni. (PL. IE9 -et nem lehetett WinXP -re, IE10 Csak Win7 SP1 -től lehet használni...)

Verziónként eltért az értelmezési és megjelenítési módja, így rendszeresen szétestek a weboldalak.


Chrommal a legnagyobb problémám: minden alkalmazáshoz, tabhoz, futtat külön 60-90MB -os chrome.exe -t, még ahhoz is ami csak parancsikont helyez el a startképernyőn. Így hamar eleszik több GB ramot és még csak nem is böngésztél csak kb. 1 tucat plugin, és pár startképernyős indító van.

+ ami nem szimpatikus, hogy a google az összes másik böngészőn megjeleníti a google.com -on hogy használd a gyorsabb chrome -ot, hol ott semmivel se gyorsabb, mint a konkurensek aktuális verziói. (pl IE10 most még rendesen rá is vert sebességben)


Firefoxal pedig hogy memória halmozást végez, folyamatos használat mellet pár óra után értelmetlenül felzabálja a rendelkezésre álló memória nagy részét.


Mindnek vannak hibái, egyik se tökéletes, csak ízlések és ficamok döntenek.

2013. okt. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tudom mire gondolsz sebezhetőség alatt!

Engem senki nem akar megtölteni vírusokkal vagy kémkedni utánam! Nem vásárolok semmit sem netről jelszavaim pedig szerintem senkit nem érdekel...

2013. okt. 11. 22:18
 4/7 Gábor_79 ***** válasza:
Én például nagyon díjazom a 10-es explorert. Ffoxot használtam, valami volt vele és megnyitottam a zexplorert. Meglepődtem a gyorsaságán, hogy lehet így is. Segít, hogy a renszerbe van integrálva.
2013. okt. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
(Az AktivX -en keresztül támadó scripteket nem minden vírus kergető jelzi ki, és veszélyesebb a JAVA mint az AktivX! A hírhedt Police vírus is JAVA -n keresztül hatol be a gépbe.)
2013. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én nem használok semmiféle vírusirtót és jó a gépem.

Explorer 11-hez is létezik a kedvenc kiegészítőm a reklámszűrő.

[link]

2013. okt. 11. 22:30
 7/7 anonim válasza:
Én se értem miért kell szidni az Explorert. A mozillánál 100-szor gyorsabb és szerintem semmi baj vele:)
2013. okt. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!