Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube személyazonosság...

Youtube személyazonosság megerősítés?

Figyelt kérdés
Meg lehet ezt kerülni valahogy? Nem vagyok hajlandó megadni a telszámom akkor se, ha ingyen felhívnak hogy bemondják a hülye kódjaikat akit be kell írnom. Amúgy amióta felugrott ez az ablak nem tudok kommentelni a videókhoz, se semmit a csatornámon:S Meg lehet ezt kerülni valahogy? És ez amúgy nem illegális, hogy kötelezve vagyok a telszám megadásra? Milyen adatvédelmi szabályzat írhat ilyet elő??
2013. okt. 15. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:

"Milyen adatvédelmi szabályzat írhat ilyet elő??"


Hát pont a YouTube-é.


"És ez amúgy nem illegális, hogy kötelezve vagyok a telszám megadásra?"


Nem. Ha az lenne, a világ legnagyobb vállalatai (Google, Facebook) nem csinálnának ilyet. Az adatvédelmi nyilatkozatukban (biztos) benne van, hogy nem adják ki harmadik félnek, etc.


A YouTube egy videómegosztó portál, ahová te is tartalmat helyezel el, akár csak azzal, hogy kommentelsz valahová, vagy egyáltalán azzal, hogy profilod van.


A tel.szám csekkolással egyrészt magukat védik, hogy robotok ne tudjanak naponta milliónyi YouTube fiókot létrehozni a szerverükön. (Egy telefonszámhoz egy fiók tartozhat.)


Másrészt téged is védenek, mert ha elfelejtenéd a jelszavad, vagy valaki ellopná a fiókod, a telefonoddal be fogsz tudni lépni.


"Meg lehet ezt kerülni valahogy?"


Biztos körülnéztél már a megjelenő telefonszám-kérő ablakban. Ha nem látsz "lépés kihagyása" vagy hasonló opciót, akkor nem kerülhető meg.


Ha az NSA ellen próbálsz dacolni, szólok, hogy tök felesleges. Ha akarják, megszerzik a számod, anélkül, hogy te bárhová begépelnéd.


A YouTube/Google meg nem fog zaklatni a telefonodon, ilyesmitől nem kell tartani.

2013. okt. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"És ez amúgy nem illegális, hogy kötelezve vagyok a telszám megadásra?" Ha köteleznének rá, akkor idehaza jogszabályba ütközne. De nem köteleznek semmire. A Te dolgod eldönteni, hogy megadod-e a számodat. Persze, ha nem adod meg, meglehet, hogy nem veheted igénybe a szolgáltatást, de ezt bizony megtehetik.


Mellesleg nem fog a google zaklatni, ha megadod a telefonszámodat. Engem az jobban zavar, hogy azon a telefonszámomon, ami nincs két hónapos, és amit sehol nem adtam meg nyilvános helyen, de ismerőseim közül is csak hárman ismerik, hogy a fenébe zaklathatnak mindenféle közvéleménykutatók, napilap-ügynökök, meg hasonlók? Ez már elgondolkodtatóbb.

De a google ilyen szempontból megbízható. Nem azért kell nekik a telefonszámod, hogy lenyomozzanak meg zaklassanak.

2013. okt. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!