Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mekkora sávszélesség (Mbps)...

Mekkora sávszélesség (Mbps) érhető el maximum NEM digitális telefonvonalon működő ADSL esetén?

Figyelt kérdés

T-Com hálózatán sima telefonvonal, de nincs telefon előfizetésem, tehát csupasz ADSL szolgáltatásom van.

(BTEL-es)

Nincs digitális Home-Gateway-em sem!

Saját ADSL2+-os modemmel megy a net.

Az 5 MBps csomagomat most változtattam meg 15 Mbps-re, ez kb. megy! 14 Mbps-t mérek speedtest.net-el stabilan, néha mérek 15 Mpbs-t is.

A kérdésem, hogy érdemes 20 Mbps-csomagot kérnem, vagy ez már a telefonvonal vége, és ezért mérek csak ritkán 15 Mpbs-t?

(digitális vonallal és digit. home-gateway-el menne 30-50 Mbps-ig,előfizetéstől függően, úgy tudom)



2013. okt. 16. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. okt. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ADSL2+ maximum 24Mbps lefele, 1Mbps felfele.

Attól függően milyen messze laksz az központjától,

lehet 20Mbps bőven bele fér.


(Nézd meg hogy mennyi az elméleti feltöltés, és mennyi a gyakorlati.

Ha az elméleti 1Mbps vagy annál nagyobb, a gyakorlati meg pl. 0.8Mbps akkor 80% akkor arányosan annyival lesz kevesebb a letöltés is.)

2013. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi Mindkettőtöknek, sokat segített.


Elvileg max. 1 km-re vagyunk a központtól, tehát ez nem indokolná hogy csak 14 Mbps jön.

Viszont felfelé az 1 Mbps megvan, és ennyi jár a csomaghoz... Tehát ez is azt mutatja, hogy mennie kellene.

Lehet hogy zajos kicsit a vonal, vagy ki tudja milyen a csatlakozók minősége (társasház), és a magasabb letöltési frekvencia-tartomány jobban megérzi, a feltöltési meg nem...

2013. okt. 16. 18:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért még megnézheted hogy mennyi a garantált fel/le-töltési sebesség.Szerintem jó az arány.Ja és mindezt hálózaton belül értendő.
2013. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

a garantált 5Mbs/0,5Mpbs


annyi fejlemény van még, hogy a 20Mpbs-t is kértem közben hogy próbáljuk meg, de ugyanúgy 14 jött... :(

úgyhogy mostmár biztos hogy a vonal nem tiszta, valószínű pár csatlakozás vagy ilyesmi nem teljesen okés.


A T-com-os szerelő azt mondta hogy nem lesz gyorsabb csak ha digitális vonalat kérek (és akkor kapok digit. home-gateway-t a szolgáltatótól hozzá), de akkor bármennyi lehet majd...

Ez a verzió annyira nem tetszik, mert a telefonvonalat nem használnák, és csak kombo csomagban lehet ezt a verziót elérni.

Egyelőre jó így, majd meglátjuk a jövőben...

2013. okt. 19. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!