Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 5 év után újratelepítettem a...

5 év után újratelepítettem a windows xp-s gépemet (windows sp3-ra) és azóta nincs internet nem tud felcsatlakozni csak forog a kis számítógép körül egy sárga gömb mi az oka?

Figyelt kérdés

Újratelepítés után(windows xp sp3) csak a szükséges drivereket telepítettem fel így kiiktattam azt hogy az eszközkezelőbe bármi hiányosság legyen. Szóval ott minden oké nincs sárga kérdőjel stb... UPC 15/1-es modemes DSL-el netem van helyi kapcsolaton keresztül csatlakoztam eddig is és most is úgy szerettem volna, de nem megy, mivel a kis szg-ép az óra mellett megjelenik egy pici sárga gömb fut körbe körbe majd eltűnik néha azt írja fel van csatlakozva, de a Helyi kapcsolat/Támogatás/részletek résznél nem töltődik ki a dns rész csak a felette lévők, majd azután eltűnik minden és újra elkezd forogni a kis gép körül a sárga gömb. A modem ledjei hol égnek mind, majd újra elkezd töltődni mindegyik. Van olyan amikor az óra mellett a kis szg-nél egy sárga 3-szögbe felkiáltó jel van. Nem tudom mit tehetnék minden alkatrész ugyan az, semmilyen programot nem tettem fel csak a megfelelő drivereket és mégsem megy. ROUTER NINCS, csak modem közvetlenül. Kérlek segítsetek, tanácstalan vagyok.

SMART TV-n pedig megy az internet!



2013. okt. 25. 16:16
 1/5 Csxeba ***** válasza:

Így router nélkül érdekes lesz :D


Keresd meg a hálózati kapcsolatokban a kapcsolatot és jobb klikk > Tulajdonságok

Ott válaszd ki az Internet Protocoll 4-es verziót, majd Tulajdonságok gomb.

Itt, ha tudod, add meg DNS címnek a 4.4.4.4-et és a 8.8.8.8-at.

2013. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A TCP/IP-re gondoltál sztem, ahol majd a DNS kiszolgáló címek használati részéhez írjam be igaz az elsődleges majd másodlagoshoz?

Holnap délután fogom tudni ismét megnézni a gépet mert ma dolgozom, addig is várom a segítségeket tippeket.

2013. okt. 25. 18:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kapcsold ki a tűzfeladat. ;)
2013. okt. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyszerűen minden újratelepítés után az elsők között van hogy kikapcsoljam a tűzfalam :). Alap dolog hogy azt is megnéztem....
2013. okt. 27. 13:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült végül megoldani, az eszközkezelőbe a hálókártyánál kellett beírni egy címet a sok 0-a helyett és így már azonnal működött is.
2013. okt. 27. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!