Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » FONTOS! TP-LINK TL-WR740N...

FONTOS! TP-LINK TL-WR740N routernél a forwarding-ot hogy lehet beállítani?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy ha ez megvan akkor nem csak LAN-on tudsz pl.játszani a haverokkal,hanem úgy működhet mint egy rendes szerver.Minecraft szerverre szeretnék eggyet beállítani,hamachi nélkül ezért gondoltam erre és jó megoldásnak tűnik.A szervert csak próbaként szeretném futtatni.
2013. okt. 29. 17:53
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

[link]


Előtte nem árt MAC alapján fix IP címet foglalni a szervert futtató gépnek (DHCP --> Address Reservation), mert különben el fog mászkálni a helyi hálózati IP attól függően milyen sorrendben csatlakoznak a routerre az eszközök.

Bővebb infó:

[link]

2013. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor az oldal alapján adjak fix ip-t amit küldtél vagy a DHCP szerint?
2013. okt. 29. 18:18
 3/7 A kérdező kommentje:
- Address Reservation.Ide bármilyen ip címet tudok írni,és az fix lesz? Vagy netán generálni kell hozzá egyet?
2013. okt. 29. 18:25
 4/7 P.O.C. ***** válasza:
A DHCP-->DHCP client list -nél láthatod a routerhez csatlakoztatott gépeket a MAC címüket és az IP címüket. Feljegyzed annak a gépnek a MAC és IP címét, amin a szervert akarod csinálni. Ezt lefoglalod az Address reservation menüpontnál. A Virtual Server IP címéhez ezt írod majd, portnak pedig a játék által használt portszámot, ami az első linken találsz meg. Ilyen egyszerű.
2013. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt megcsináltam,ment is a zöld. :) Ezután most erre az ip címre bárki fel tud csatlakozni,vagy még vannak hátra lépések?
2013. okt. 29. 18:40
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Ha valaki a netről akar rád csatlakozni, mindíg az aktuális internetes IP címed alapján tud.

[link]


Amit én mondtam, csak csak a helyi hálózatra vonatkozik, hogy a kívülről érkező adatcsomag megtalálja a géped és tudjunk kommunikálni a játékszerverrel.

2013. okt. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ő igen ez oké csak az a probléma hogy,mint ha nem lenne "érvényes" az ip cím.Mert ha futtatni akarom a szervert akkor ezt írja ki:[WARNING] Perhaps a server is already running on that port.(Eddig is ez volt a probléma de Forwardingolással rendbe jött(azzal az ip-vel))Am ha gondolod elküldhetem privátba a crash reportot.
2013. okt. 29. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!