Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Windows8 alatt wifi Hotspot...

Windows8 alatt wifi Hotspot beállítása USB Wifi adapter segítségével, de hogyan?

Figyelt kérdés

Adatok: Windows8 Professional

wifi adapter: NETGEAR W111

CD-n lévö progin csak a jel vételére képes (vezeték nélküli hálozatra kapcsolodna), de gyakorlatilag osztania is tudnikellene a számitógép kábelen kapott netjét.De nemtlaálok oylan progit amivel WifiHotSpot ként tudnám használin a gépet (azaz találok de csak ha kártyaként lenne a wifi vevö, nem usb-n).Valaki valami tipp?



2013. okt. 31. 21:49
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

Az WifiHotSpot szoftverekkel együtt tudjon működni egy Wi-Fi adapter, az független attól milyen interfészen csatlakozik a számítógéphez.

Vegyél Wi-Fi routert, és véget értnek szenvedéseit a témában.

2013. nov. 1. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

van wifis routerem, de az fentvan a föbérlönél az emeleten és igy nálunk lent (kb 5-6fal/födém betonozás) elégég ygenge a jel és azért akarom usb-s wifi adapterrel szétszorni a wifit hogy a lakásba mindenutt jolegyne a jel:) azért meg nem akarok venni még 1 wifis routert 6-7ezer ért mikor van usb adapter csak egy pár megás szoftver kell hozzá:)

de azért köszi a választ

2013. nov. 1. 13:31
 3/8 molnarkrisztian51 válasza:

Szia.


Sokat szívtam a problémáddal én is, végül mégis sikerült megoldanom. Azért szívtam vele, mert amit szeretnél megoldani lehetetlen! Viszont egy wifi vevővel lehetséges!


Az eljárás:


1.

Ezt letöltöd és telepíted:

[link]


2.

Parancssor-ra (cmd) jobbklikk, futtatás rendszergazdaként.


3.Bepötyögöd hogy:


netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid= ide jön a wifi neve key= ide pedig alegalább 8 karakterű jelszó


PL: netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Wifi key=123456789abcd


4.

Asztalon jobb klikk, parancsikon létrehozása, a megjelenő ablakban a parancsikon célja: netsh wlan start hostednetwork


(A parancsikon neve bármi lehet, de ez fogja bekapcsolni a wifi megosztást újraindítás után. Ezt a parancsikont is mindig rendszergazdaként kell futtatni hogy működjön).


Fontos: Ne indítsd még el a parancsikont, illetve ha elindítottad a következő lépésben létrehozott parancsikont is futtasd!


5.

Ismét jobb klikk, parancsikon létrehozása, parancsikon célja: netsh wlan stop hostednetwork

(Ez fogja kikapcsolni megosztást ha szeretnéd)


Ha kész vannak a parancsikonok már csak egy lépés van:


1.

Vezérlőpult ->


2.

Hálózati és megosztási központ

(ha nem látsz ilyet az ablak jobb felső sarkában át kell állítanod a megtekintés következő szerint legördülő menüt, kategóriáról, Nagy ikonokra) ->


3.

Adapterbeállítások Módosítása

(bal szélen, az egymás alatti hivatkozások között) ->


4.

Jobb klikk a wifi vevődre, tulajdonságok ->


5.

Megosztás fül

(legfelül) ->


6.

Pipád be hogy: megengedem a hálózat más felhasználóinak, hogy ennek a számítógépnek az internetkapcsolatát használják ->


7.

Alatta a legördülő menüből azt a kapcsolatot válaszd ki amelyik a wifi megosztást elindító parancsikon futtatása (rendszergazdaként!) után jön létre a hálózati és megosztási központban!


8.

Az ok gomb megnyomása után élni fog a Wifi hálózatod :)


Kiegészités:


Amennyiben nem akarsz minden indításnál kattintgatni a készített parancsikonra, hanem azt szeretnéd hogy automatikusan elinduljon az wifi jelerősítés:


1: Hogy ne keljen minden futtatásnál eljátszani a jobb kilkk futtatás rendszergazdaként bulit, érdemes jobb klikkelni és a tulajdonságok menüpontban, Speciális-ra kattintva (parancsikon fülön -> legalul) kiválasztani a Futtatás rendszergazdaként kipipálható kapcsolót.

Annek ellenére futtatásnál mindig fel fog dobni egy ablakot hogy engedélyezed e a futtatást!

Ennek kikapcsolására is érdemes.

A kérdés megjelenésekkor, az ablak legalján a jobb oldalon lesz egy kék felirat. Már nem tudom mi van oda kiírva mert nekem már nem dobja fel ezeket az ablakokat, de te kattints csak rá.

A megjelenő ablakban a bal oldali csuszkát húzd a legaljára okézd le a beállításokat.


Most a wifi megosztást indító ikonunkat kell a windowsal együtt induló programok közé beraknunk:


Vezérlőpult -> Mappa beállítások -> Nézet fül -> Operációs rendszer védett fájljainak elrejtésétől vedd ki a pipát és bejjebb a rejtett fájlok, mappák és meghajtók elrejtéséről pedig válts azok megjelenítésére.


(Érdemes a művelet után csak alkalmazásra nyomni, hogy a következő lépés után vissza tudd állítani a beállításokat hogy a rejtett fájlok és mappák ne zavarjanak a későbbiekben)


Ezek után már csak be kell másolnod a wifi megosztást inditó parancsikonodat a:


C:\Users\<Aktuális felhasználói fiók neve>\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Inditópult (esetleg Startup) mappába.


Kész is, most már minden indítás után automatikusan fogja erősíteni a jelet :)

2013. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 molnarkrisztian51 válasza:

Kiegészités:


Kis hibát vétettem, a wifi megosztást inditó paracsikon mellé kell csinálni még egyet melynek célja:


netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid= ide jön a wifi neve key= ide pedig alegalább 8 karakterű jelszó


PL: netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Wifi key=123456789abcd


Inditás után mind a kettöt futatni kell, illetve betenni az inditópultba :)

2013. nov. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ teljesen kimeritette a kérdésemet:) most perpillanat nincs idöm nekilátni, de amint lessz rá egy szabad órám legalább nekiállok és irom hogy sikerült-e vagy hogy mire jutottam:) köszönöm mégegyzser a választ.
2013. nov. 3. 17:40
 6/8 A kérdező kommentje:
végül csak nekiálltam és a linkra runtime hibát ir ki és nemmegy tovább, esetleg leirnád a progi nevét? /amint látom hivatalos windows dovnload igy énis rátalálok ha adszz egy pontos nevet, vagy akár egy uj linket:)
2013. nov. 3. 17:45
 7/8 molnarkrisztian51 válasza:

Nem vagyok benne biztos hogy nem fog müködni a program nélül is, legalábbis windows 7 és 8-on mennie kéne, xp-hez szükséges csak, ha joltudom, de itt a program teljes neve és egy másiuk link is :)


MSRMesh - VirtualWIFI


[link]

2013. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

mindeggy:) megcsináltam a lépéseket a programmal és elsöre szépen elindult a Wifi jelerösités, de csak 10-12mbps-al akart a dolgot (hiába 150megabites a wifi vevö), illetve elsöre elvette a netet a géptöl amit utp-n keresztül kap, de sikerült kiokoskodnom hogy elsödleges internetnek az up-t használja és az usb-s wifi netet csak ténylegesen hotspotnak hazsnálja.közben rájöttem hogy a router adja csak 12megával a netet, erre valami megoldás hogy az is leadja rendesen a 100mbitet?

(tp link router még csak az 1 anennás)

2013. nov. 9. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!