Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vaterán licitáláshoz segítség?...

Vaterán licitáláshoz segítség? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Szóval még nem rendeltem ezen az oldalon, csak ebayen, most viszont kinéztem egy két olcsóbb dolgot. Mindegyikre lehet licitálni, van amelyiknél megvan adva a licitlépcső és van amelyiknél nincs. Legérdemesebb az utolsó percekben licitálni rá, ugye? De hogy megy ez az egész? Ha beírok egy összeget, akkor arra még számolják a postaköltséget? Hogy tudom meg hogy ez mennyibe fog kerülni? És ha megnyerem a terméket, akkor mit kell tennem? Nekem kell írnom az eladónak, vagy majd értesít? Még nem is regisztráltam, ez röviden hogy megy? Hasonló mint ebay?

Nem szerettem volna ilyen sokat kérdezni, de éppen másfél napom van a licit lejárásig, és mindent szeretnék tudni, mert megpróbálkoznék vele. Köszönöm! 18/L


2013. nov. 1. 00:59
 1/3 anonim ***** válasza:

"Legérdemesebb az utolsó percekben licitálni rá, ugye?"

Hát ez nehéz kérdés. Nyilván nagyon korán nem érdemes licitálni, mert azzal csak az árat emeled, de az utolsó pillanatos licitálással meg lehet szívni (elmegy a net, pont nem tölt be az oldal, pont rádlicitált valaki és érvénytelen a licit, satöbbi).

Mindenesetre ha nem egy olyan termék, amiért harcolni kell, akkor mondjuk az utolsó 5 percben licitálva elég jó esélyeid vannak.


"De hogy megy ez az egész? Ha beírok egy összeget, akkor arra még számolják a postaköltséget?"

Igen, általában igen, de ez meg van adva a termék oldalán, hogy hogy és mennyi postaköltséget számol az eladó. De ha van, mindig a termék árán felül értendő.


"Hogy tudom meg hogy ez mennyibe fog kerülni?"

Mint írtam írja az eladó.


"És ha megnyerem a terméket, akkor mit kell tennem? Nekem kell írnom az eladónak, vagy majd értesít?"

Mindketten megkapjátok egymás elérhetőségét. Nyilván neked érdemes őt felkeresni.


"Még nem is regisztráltam, ez röviden hogy megy? Hasonló mint ebay?"

Ezer éve regisztráltam, de elég egyszerű. Vásárláshoz különösen, ha eladni akarsz kicsit macerásabb, de gondolom az még később jön neked.


"Nem szerettem volna ilyen sokat kérdezni, de éppen másfél napom van a licit lejárásig, és mindent szeretnék tudni, mert megpróbálkoznék vele. Köszönöm! 18/L"

Hajrá!

2013. nov. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az előzőhöz annyit tennék hozzá, hogyha meg van adva egy licit lépcső és te többet írsz be az "Ön ajánlata" nevű részbe, mint a "Legkisebb ajánlható ár" akkor csak a "Legkisebb ajánlható ár"-at fogja megadni, mint licit, de ha valaki fölé licitál és az "Ön ajánlata" nevű részbe beírt értéked nagyobb az ő liciténél akkor automatikusan fölé licitál. (Ha egy kicsit érthetetlen akkor bocsánat csak próbáltam semmit sem kihagyni.)
2013. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! :)
2013. nov. 1. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!