Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Néhány napja kaptam egy...

Jerry22 kérdése:

Néhány napja kaptam egy TP-LINK TL-WR743ND típusú routert! Hogy kell belemenni a beállításaiba?

Figyelt kérdés
Miután összekötöttem a modemet a routerrel és a routert a géppel (mindent jó helyre dugtam be) a következő lépésként jelöli,hogy írja be a böngésző címsorába, hogy [link] és írjam be a felhasználó nevet és a jelszavat. De a problémám az,hogy nekem a beíráskor nem jelenik meg semmi...mivel a gépem nem kap netet a szokásos üzenetet kapom,miszerint probléma akadt az oldal betöltésében...blablabla... De ugyanez a problémám a laptopnál is,még ha véletlenül sikerül is megtalálnia a router jelét... Mi a teendő?? Előre is köszi a segítséget :)

2013. nov. 6. 10:09
 1/4 soccerway ***** válasza:
szerintem olvass bele a kézikönyvbe, ha nem találnád a dobozában: [link]
2013. nov. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:
2013. nov. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Csxeba ***** válasza:

Elvileg nem kell net, mert a belső hálózatodon belül garázdálkodsz. Írd be parancssorba, hogy ifconfig.

Parancssort így tudod előhozni:

ctrl + R, a megjelenő ablakba írd be: cmd, majd enter.

Az ifconfig kimeneténél lesz egy olyan, hogy Default Gateway, vagy alapértelmezett átjáró. Ennek van egy IP címe. Általában ez:

192.168.1.1

Ezt írd be a böngésző címsorába. A felhasználónév/jelszó elvileg benne van a kézikönyvben, de elvileg admin/admin

2013. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget,sikerült megoldani!!! :)
2013. nov. 6. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!