Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vezeték nélküli hálózat, ill....

Vezeték nélküli hálózat, ill. router működés/beállítás hiba. Mit kéne változtatnom, átállítanom, stb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig tökéletesen működött a WL - 520GU routerem, de a UPC központi körzeti hibája után sérült vagy elállítódott valami.

Miután megoldódott az alap hiba, a központból újraaktiválták a UPC - s modemet, így a net már működik, ha a modem és a gép össze van kötve a kábellel.

Viszont ha a router-t kötöm össze a modemmel, akkor nem működik a net, tehát a vezeték nélküli hálózat.

A router Restore gombját megnyomtam és elkezdtem a beállításokat, így az elérhető vezeték nélküli hálózatoknál már látszik a neve és azt mutatja, hogy a kapcsolat tökéletes. Mikor a böngészőben beírok egy címet, mégsem ad ki semmit.

Valószínűleg a beállításokkal van a gond, hiszen nem értek hozzá, csak próbálkoztam.

Persze emellett lehet még más is.


A beállítások:


Security level: WPA2 - Personal

WPA Encryption: AES

Wirelless radio: On

Lan IP: 192.168.1.1

PIN CODE: kijelezve

MAC address: kijelezve


2 Client:


1. user és MAC infoval

2. user (Local Device), MAC, Wirelless


Wirelless:

Enable WPS: Enabled



Lan beállítás:

IP az előbbi

Subnet mask: 255.255.255.0

DHCP: Yes

IP Pool starting: 192.168.1.2

Ending adresse: 192.168.1.254

Route fülnél mindegyik Yes


WAN

Dynamic IP

STB Port: None

Wan IP és DNS szerver is automatically

Enable PPPoE Relay: No


Firewall:

Enable: Yes

Dos protection: No

Logged Packets Tyle: None

Web access from Wan:No

Port: 8080

Respond LPR Request from Wan: No

Ping Request:No

MAC Filer Mode: Disabled

Enable LAN to WAN filter: No


Stb. Nem tudom, mi fontos még.


Kb. ennyit csináltam. Gondolom a helyes beállítások beírásán kívül még van más lépés is.


Előre is köszönöm a segítséget!



2013. nov. 11. 13:18
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Kösd össze a géped a modemmel, majd a futtatásba írd be ezt:

cmd

Utána az új ablakba pedig ezt:

ipconfig /all


Innen másold ki a DNS számokat és a router adott részébe a DNS server 2-höz írd be. Ám ha simán 8.8.4.4-et írsz (google DNS) az is megfelelő.

2013. nov. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbáltam, beírtam, de így sem működik.

MAC klónozás és "mittudoménmi" (csak olvastam, hogy ilyenről is írnak és csináltam valami ilyesmit, nem tudom, sikerült-e), nem szükséges?

Ill. az lehet, hogy rossz MAC cím szerepel a beállításban?

Vagy jó lett a beállítás, csak újra kéne indítanom a rendszert a beáállítás után, vagy ugyanezt a modemmel és a rendszerrel?


Üdv!

2013. nov. 12. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Az-az mac klón kell neked, a gépről, amiről most netezel lépj be a modembe és ott nyomj egy mac clone-t, indítsd újra a routert, utána pedig a modemet is.
2013. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!