Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi jel mennyire gyengül az...

Hipermenyét kérdése:

Wifi jel mennyire gyengül az usb kábel hosszúságával?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Konkrétan: valahol a közelben van egy jó erős wifi jel. a gépet viszont nem tudom az ablakba vinni, egy 4-5 méteres usb kábel kell hozzá. Mennyire gyengül így a wifi jele? Illetve mennyire késne a net? (konkrét példa az online játékokban való késés)

2013. nov. 11. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Érti ezt valaki?


"Konkrétan: valahol a közelben van egy jó erős wifi jel."

Eddig oké. Gondolom én valami nyílt wifi hálózat valakinél.


"a gépet viszont nem tudom az ablakba vinni"

Úgy nagyjából ez is oké.


"egy 4-5 méteres usb kábel kell hozzá."

Mihez? Mi köze bármiféle USB kábelnek ahhoz, hogy hova viszed a gépet a lakásban?


"Mennyire gyengül így a wifi jele?"

Mitől? Egy USB kábeltől??


"Illetve mennyire késne a net? (konkrét példa az online játékokban való késés)"

A ping leginkább országok közötti távolságokban jelent érzékelhető különbséget, nem 5 méteren...

2013. nov. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:
100%
A Wi-Fi jeleknek semmi köze az USB kábel hosszúságához. Egyébként ilyen hosszágra már aktív USB kábel kell, másképp nem fogja érzékelni a számítógép az adaptert, mint hardvert. Az aktív USB kábel árából, meg akár egy komolyabb Wi-Fi adapterre is futni fogja. Én az utóbbit választanám.
2013. nov. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még fizetnél is azért hogy valaki nézegesse az előzményeidet, adatforgalmadat? Hát gratulálok.
2013. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a wifi jelnek az a köze az usb kábelhez, hogy usb-s wifi antennát használok

( [link] )

És(-el nem kezdünk mondatot) azt mondták, hogy minél nagyobb usb kábel használok (mivel ha közvetlenül a gépbe dugnám, nem fogna normális jelet, ezért viszem az ablakba), annál jobban gyengül a jel, illetve rosszabb lesz a netkapcsolat.

2013. nov. 12. 12:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van, 1-2 méterig a hibajavító algoritmusok megoldanák, de utánna már el sem indulna a vevőd. De ezt nem mérte még ki senki, mert függ a vevő áramfelvételétől, a kábeled minőségétől, a csatlakozástól, az alaplaptól, a pillanatnyi áramfelvételtől, a tápegységtől, a szobában lévő eszközök elektromos terétől...

Az egészen biztos, hogy 4 méteres kábellel semmiképpen nem lesz interneted.

2013. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Kérdező, kicsit fogalomzavarba vagy. Az USB adapter saját antennájával veszi jelet, és a rádió hardver az adpterben helyezkedik el. Ha rákötöd egy USB hosszabbítóra, attól még ugyan annyi Wi-Fi jelet fog majd be.

Az adapter az USB -n keresztül kapja az áramot és azon keresztül valósul meg kommunikáció a gép és az adapter között. Tehát nem a Wi-Fi vétel fog gyengülni, hanem a lehetőség hogy gép normálisan kommunikáljon az adapterrel. A többit meg az előző már elmondta. Ilyen hosszúságnál már akkora a jelveszteség, hogy nem épül ki a kommunikáció a gép és az adapter között. Pont ezért nincsenek 3 m -nél hosszabb sima USB kábelek. Aktív (jelismétlős) USB kábelből is csak 5 m a leghosszabb.

Erre nem biztos, de talán rá még lehet kötni egy 1,8 m -est és kifújt.

2013. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Áh már értem :\ köszi szépen a segítséget.
2013. nov. 12. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!