Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Amikor megszűnik Win XP a...

Amikor megszűnik Win XP a Skype támogatottsága, milyen megoldásokkal fognak az XP-sek előrukkolni?

Figyelt kérdés

Előzetes hírek szerint 2013 decemberében a Skype (ami a Micro$oft kezében van) olyan mértékben megreformálja a Skypeot, hogy mind szerver, mind kliens oldali újítást jelent majd. Ez jó.

Ám ezzel egy időben a Micro$oft azt is kijelentette, hogy teljes mértékben megszünteti az XP támogatottságát.

Már most is találkozhattak az Skype felhasználók különböző .dll hibákkal, amitől nem működik nekik a rendszer (ezt elvileg az SP3 kijavítja). Sokan szeretik az XP-t és nem nehezen válnak meg tőle. Sokaknak a számítógépe nem elég erős ahhoz, hogy win7 / win8 elfusson rajta.


Tehát a kérdés egyértelmű: milyen alternatívák vannak?


- Hardware fejlesztés és új oprendszerrel? (ez talán 10-30 ezerből megoldható + OS)

- Teljesen új számítógép új oprendszerrel? (ez 100 ezer alatt esélytelen + OS)

- Használt gépek vásárlása, amin megy a Win7? (ez megvan 40-60 ezerből)

- Átállni Linuxra? (Ez nagy érvágás sok mindenkinek, és tartanak az ismeretlentől, nehezen ajánlható.)

- Akiknek elegük van az M$ ilyen lépéseiből, azok vajon átállnak Alma rendszerre?

- További XP használat mellett más videophone programokat fognak használni? Ha igen, miket?



Te milyen alternatív beszélgetős programokat ismersz? Melyik tud hangot, esetleg képet is továbbítani?



#Skype #Microsoft #alternatíva #XP #támogatottság #videophone #beszélgetős programok
2013. nov. 15. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak annyiban fog megszűnni, hogy az új Skype 6 -ot, vagy tudom is én hol jár, mióta MS elbarmolta, nem adja ki WinXP -re. Amúgy is 3.8 A favorit! :-)
2013. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mr. V. ***** válasza:
92%

A skype semmi nemű dll vagy egyéb hibát nem produkál most sem, ha az eredeit Skype kiadások valamelyikét használja az ember és nem a MS belebarmolásainak következményeit. Azaz 5-ös verzióig problémamentesen működik. 6-ostól vette át a MS, azóta panaszkodik rá mindenki.

Nekem 3.8-am van évek óta. Az átvétel óta mindössze a kamerás része nem működik megfelelően, de mivel nem vagyok kíváncsi a másik fél vigyorgására (a hang és chat pedig továbbra is megy), így tökéletesen elvagyok vele. Ám ha mégis szükségem lenne kamerára, akkor van egy portable 6-os a gépemen, amit erre az 5 percre elindítok.


Az említett hír azt jelenti, amit régen az MSN-nél is jelentett: új rendszereken folyamatosan lehett frissíteni a sok kötelező és felesleges frissítéssel (havi szinten 200MB fölösleges adatforgalommal) viszont a win2000 csak 7-esig volt támogatott, ám továbbra is használható volt frissítgetés nélkül, míg a 7.5 frissítésmegjelenés után nem volt hajlandó belépni, amíg nem lett telepítve a legújabb. Ám kitalálták az aMSN-t, ami bármilyen platformon elfutott és nem MS termék volt, fele annyi helyet se foglalt és évente volt hozzá frissítés (új funkciók, amik az MSN-ben sem léteztek).

Szóval régivel is tovább használható lesz, csak a frissítések nem telepíthetőek. De ha mint telefonprogram, telefonálni kell csak, arra tökéletes lesz ezután is.


Hogy egy ilyen program miatt bárki is ezreket költsön... ésszerűtlen. Annyiért telefonon is felhívhajta az ismerősét (bárhonnan, nem kell net hozzá).


Mint rendszergazda, kijelenthetem, hogy Longhorn, Vista, 7, 8 már egyáltalán nem rendszergazda-barát, inkább "buta szőke" felhasználóbarát. Az hogy a saját könyvtáraimhoz nem férhetek hozzá, hogy telepítés után fél óra, hogy mindent beállítsak, hogy ne figyelmeztessen minden kattintás után, hogy megtaláljam a 10 éve azonos helyen lévő dolgokat, amit a vezérlőpultból eltűntettek és még hosszasan sorolhatnám, hogy miért nem fogok soha áttérni az újabbakra.

Évente kiadnak 1 új főverziót? Miért??? Mert rájöttek, hogy sz...r amit csináltak és foltozgatás helyett lesz egy új.

NT4 SP6, 2000 SP4a, XP SP3, Vista SP2, 7 SP1

Ebből látszik, hogy míg régen tökéletesítették, megszüntették a hibákat, addig most ez a ritkább. Folyton leszakad egy gomb az ingeden? Ne erősebb cérnával varrd fel, hanem vegyél másik inget! Kb. ez a filozófiájuk... ám a másik ingen lehet hogy az ujja foszlik vagy kényelmetlen, előre nem tudhatod.


Mellesleg rengeteg PDA van még forgalomban WM5 vagy 6-os verzióval, amiben van skype, de már nincs újabb frissítés 2 éve hozzá. Amennyiben alapjaiban változtatnák meg a skype felépítését, ezek mind használhatatlanná válnak, márpedig a WM is az ő rendszerük, amiből újabbat PDA-ra nem adtak ki, tehát kötelesek a már meglévő és működő programokat működőképesnek hagyni.

2013. nov. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2013. nov. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, azt se felejtsük el, hogy sokaknak van "vezetékes" skype telefonjuk is, ami nem nálunk, hanem más országokban volt népszerű. Tehát azok miatt sem tudják a régi eszközökkel és programokkal a kompatibilitást megszüntetni, mert ezzel fizető telefon tulajdonos ügyfeleket veszítenének.

Persze fel ajánlhatná az MS, hogy küld új csere készüléket, de sokkal egyszerűbb és olcsóbb, megtartani a régi protokollokat.

2013. nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


Kipróbálom a 3.8at


Alternatív videophone programokat még ajánlhattok.



A telefonálás nagyon fontos rész. Mert sok helyen nincs vezetékes telefon, csak mobil, azon csevegni, meg költséges. Internet meg még így is van. Ráadásul a nemzetközi hívások így sokkal költségkímélőbbek.


A videó ott fontos, hogy nemzetközi ismerősökkel jó dolog pofavizitet tartani.


SP2-es XP-n az új skype mellett a .dll hiba valós, nem én találtam ki.


#4: Látod erre nem is gondoltam, hogy a HW támogatottság még mindig ott lesz! Akkor keresek egy régebbi verziót.

Kipróbálom a 3.8-at. Azt írjátok azzal megy a telefon része.



#3: Miranda IM is ehhez hasonló. De az is jó, amit írtál, megnéztem.



3.8 - ez tűnik a legjobb megoldásnak eddig.

2013. nov. 15. 17:43
 6/7 A kérdező kommentje:
5.10-et is kikiáltattam, egyenlőre működik. És a screen sharing is.
2013. nov. 25. 22:20
 7/7 csacsi2 ***** válasza:

Webes felületen is lehet skype-olni pl imo.im

[link]

Jelenleg én is portable skype (Skype v6.2.32.106) -ot használok az említett problémák miatt.

2013. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!