Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TP-LINK TL-WR741ND csatlakozta...

TP-LINK TL-WR741ND csatlakoztatás és telepítés hogyan?

Figyelt kérdés

Ma vettem és nagyban szerelem össze, de sehogy nem akar működni. A gond már ott kezdődött hogy mit mivel csatlakoztatok.

Van egy kék kábel amit bedugtam a wan portba és összekötöttem a modemmel.

A sárga színű utp kábelt pedig csatlakoztattam az egyik lan portba a másik végét pedig a gépbe. Ez eddig így rendben van?

Ha igen, akkor hogyan tovább?

Inviteles netünk van és van hozzá jelszó és felhasználónév. Ez esetben másképp kell telepíteni a routert ha le van védve?

Eredetileg volt egy invitel kapcsolat (router nélkül kapcsolódik is a netre)

Mikor átvariáltam a kábelek csatlakozását az elején leírt módon, akkor ez a kapcsolat megszakadt, és helyébe jött egy Helyi kapcsolat 4, ami csatlakoztatva van, de nincs net. (teljes káosz tudom)

A telepítőlemezen volt egy ellenőrzés ahol két szöveg volt:

Network adapter enabled (ez ki volt pipálva)

Network status check completed (ezt pedig duplán kiikszelte és kérte hogy ellenőrizzem le.) <- ezek szerint a kábeleket jól dugtam be, csak valami miatt a netre nem tud felmenni? Ez lehet a jelszó miatt?



2013. nov. 15. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:

modem kábel router wan port

router lan* port kábel gép


böngésző (ahova a www.valami.hu-t szoktad írni) 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 amire bejön valami oda felhasználónév: admin jelszó vagy semmi vagy admin


router beállításinál rámész a WAN menüre, pott kiválasztod a pppoe-t, beírod a felhasználónevet(végére@invitel.hu is kell), jelszót, kiválasztod az utomatikus csatlakozás, leokézod és mennie kell

2013. nov. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Network menün belül van a WAN. Ha Invitel területen vagy, akkor nem kötelező a @invitel.hu, de az a legjobb, ha megnézed, hogy a gépen hogy van beírva. A jelszó meg a szerződésen van.
2013. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sikerült csatlakoztatni, most már a gépen is van net, egy gondom van viszont hogy mindig kidob a tp-link router oldala és helyette beadja az adsl modem beálító oldalát mégpedig a huwaei-ét mert ugye huawei modemem van. Ki kell onnan jelentkezzek majd valami miatt ha ráfrissítek akkor visszavisz a dd-wrt oldalra
2013. nov. 15. 13:28
 4/6 A kérdező kommentje:
The requested URL '/Management.asp' was not found on the RomPager server. ezt írja ki, és ilyenkor átvált a huawei-ra :/ és most perpill vissza se adja a másikat
2013. nov. 15. 13:33
 5/6 anonim ***** válasza:

A Network LAN részén állítsd át a router IP-jét 192.168.5.1-re, a Subnetet hagy 255.255.255.0-n. Ezentúl a routert a 192.168.5.1 címen fogod elérni. A DHCP-t ő át fogja magának állítani.

A probléma az lehet, hogy a modemnek ugyanaz a "saját" IP-je, mint a routernek.

2013. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megoldódott, megy a wifi :) A kábellel volt valami gond, mert kicseréltük és azóta működik rendesen.
2013. nov. 16. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!