Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy ismerősöm kapott egy...

Sanyika9103 kérdése:

Egy ismerősöm kapott egy E-mailt egy orosz lánytól Oksana nemtudom kitől, egy darabig csak beszélgettek aztán a lány írogatta neki mennyire szereti és eljönne hozzá látogatóba viszont Moszkvából nem engedik tovább ha 1 millió forintot be nem mutat?

Figyelt kérdés
Az ismerősömtől várja a pénzt . Meggyőződésünk hogy ez az egész egy átverés, de az ismerősöm nem akarja belátni. Volt valaki hasonló helyzetben?

2013. nov. 17. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Az ismerősöd szellemileg visszamaradott?
2013. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
az is lehet igazat ír, de akkor is lehúzás. ugyanis nekem van egy orosz barátom, ő rá rá van kattanva egy orosz csaj Oroszo-ból ismerik egymást, állandóan jönne hozzá a csaj, de nem tud, mert onnan tényleg nemigen engedik a népet utazni, meg vízum, meg izé, és igen, valószínű az az 1 milla is, amivel igazolni tudja, hogy nem lopni, csalni, dolgozni jön ide, hanem csak turista, vagy akármi, legalábbis mesélt ilyet egy ismerősöm, akinek meg arab, vagy milyen barátja van, hogy neki is fel kell mutatni nemtom mekkora összeget, de az jó nagy, így nem is jön. úgyhogy remélem az a csaj nem aza csaj, aki az orosz barátomra van kattanva és már a neten gyűjtene pénzt és jönne.
2013. nov. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

az orosz barátom Németo-ban van, még a szülei jöttek ki, és hozták magukkal őket kicsi babaként.

de jah, az oroszoknak nem könnyű Oroszból utazni, szerintem nem is EU-sak

2013. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Különösen társkeresőre regizve lehet belefutni ilyen levelekbe...

Szinte teljesen valóságosnak tűnő (teljesen kitöltött adatlap stb) profillal regisztrálnak (valószínűleg Google translator-ral lefordíttatják stb) utána pedig elkezdenek keresgélni profilokat és jönnek a google translatorral lefordított levelek, amiben azt javasolják hogy inkább mail-ben írjon vissza az illető és természetesen ilyen yandex.com meg hasonló címek vannak megadva.


Régebben valahonnan afrikából találtak meg, kérte az illető hogy segítsek neki hogy be tudja fejezni a tanulmányait, senki rokona sincs, küldjem a pénzt, "mi az a pár dollár nekem, neki az életet jelenti".

Miután nem küldtem, fura mód rá következő napokban s vagy nyolcan találtak meg ugyanonnan, különféle történetekkel, mint pl. autóbalesetet szenvedtek négyen, anyuka és apuka és testvére meghalt, ő lebénult, rokon segített idáig de meghalt és más senki nincs stb.

2013. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

de ilyen nem eu-s országokból tényleg igazolni kell nagy összegeket, hogy van neked, és csak úgy tudsz utazni más államba

szerintem a fenti eset ott nem stimmel, hogy az ismerősöd miatt jönne.

2013. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen igen de egy hazugság akkor jó ha hihető és van valóságalapja csak azt nem tudom hogyan kellene lebuktatni
2013. nov. 17. 21:39
 7/13 anonim ***** válasza:

az egészben csak az a nem hihető, hogy az ismerősöd miatt jönne.

amúgy hogy beszélnek, oroszul?

2013. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
tekintve, hogy szerintem az ismerős sem menne moszkvába a csaj miatt, max ha várná őt ott egy munka, vagy valami másik ismerőse, akit valóban ismer, vagy a szerelme...
2013. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Google fordítóval ír a csaj magyarul
2013. nov. 18. 08:14
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi alapján szerette meg a lány, ez kiderült? Meg kellene tőle kérdezni mi az ami az ellenállhatatlan szerelmet kiváltotta.

Amíg csak írogatnak egymásnak, a másik fél nem több mint egy halom karakter...

Egyébként szerintem nem kell lekoptatni, egyszerűen nem kell neki visszaírni ha már zavaró.

2013. nov. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!