Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A szolgáltatóm "letiltotta" a...

Homer J. Simpson kérdése:

A szolgáltatóm "letiltotta" a torrentezést, ki lehet e ezt kerülni valahogyan?

Figyelt kérdés
A szolgáltatóm egy pár napja letiltotta vagyis valami olyat mondott nekem az emberke, hogy csináltak egy olyat hogy a sima netezést előre hejezték meg a skype-ot meg ieneket és csak akkor kap sávszélességet a letöltés ha ezeket nem használja senki aki a szolgáltatónál van mert ezt az utolsó helyre sorolták be, ezzel lehet valamit csinálni vagy ennyi??

2013. nov. 20. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom túllépted a havi keretet. Ilyenkor korlátozzák egy ideig a forgalmat.
2013. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nemléptem túl, korlátlan a net, meg nem csak nálam jelentkezett ez a probléma és amit leírtam azt a szolgáltatótól mondta az egyik emberke!
2013. nov. 20. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha túl sokat töltetsz le, nekik gyanús lesz, így a biztonság kedvéért korlátozank egy ideig.
2013. nov. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem csak engem tiltottak le, mást is, mindenkit aki a szolgáltatónál van, meg minden más letöltés működik kivéve a torrent, mer torrenttel meg mindennel nem hiszem hogy 50 gb-t elértem adatforgalomban az utóbbi hónapokban....
2013. nov. 20. 21:55
 5/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Mennyi a hűségidő ?


Igy jártál. Nem nagyon tudsz mit csinálni, ha van rá lehetőség akkor szolgáltató váltás (hűségidő letelte után).


Vagy VPN, de ezzel az a baj, hogy fizetős és az is előfordulhat, hogy ugyanugy nem fog menni, mint rendesen.


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"De nem csak engem tiltottak le, mást is, mindenkit"

Ezt a szolgáltató az Acceptable Use Policy értelmében teszi meg.

A magyar Internet Szolgáltatók Szövetségének is van ilyen:

[link]


A Skype és egyéb VOIP alkalmazások, a számítógépes játékok, az online TV-/rádió-adások bár nem sok adatátviteli sebességet kérnek, de igénylik az alacsony késleltetést.


Viszont a torrent egy, a hálózatot igen intenzíven kihasználó alkalmazás: több száz kapcsolatot képes nyitni, így folyamatosan leterhelve a hálózati erőforrásokat (az egyszeri otthoni "routereket" képes "megfektetni"). Ez pedig az előbb említett alacsony késleltetést igénylő alkalmazásoknak okoz gondokat, szakadozást.


Ez okból kifolyólag - meg miivel a torrent egyébként is túlnyomórészt illegális fájlcserére van használva ;) - a szolgáltató - ráadásként hála a kockázati tőkebefektetők világválság okából történő alacsony lelkesedésének, illetve az előfizetők egy részének fizetési moráljának csökkenése végett, kénytelen ilyen intézkedéseket megtenni (mivel fejlesztésekre kevesebb jut).


Ezt az eszközein meglevő QOS nevü szolgáltatással éri el, ami képes felismerni a különböző hálózati forgalmakat és prioritást, sorrendet adni nekik.

2013. nov. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Protokolltitkosítás kimenő/bejövő kapcsolatoknál bekapcsolva?

uTorrent, bittorrent klienseknél haladó: peer.lazy_bitfield-true

2013. nov. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!